European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Māksla un kultūra ECB

Eiropas Savienībā mājo bagātīga un daudzveidīga kultūru saime, kurā apvienotas atsevišķo valstu un reģionu tradīcijas. ECB uzņēmusies ar dažādu pasākumu un iniciatīvu palīdzību popularizēt šo mākslas un kultūras daudzveidību.

Iepazīstiet mūsu mākslas darbu kolekciju, izmantojot jauno ECB Mākslas darbu aplikāciju

Viedtālrunī vai planšetdatorā varat bez maksas lejupielādēt mūsu ECB Mākslas darbu aplikāciju un aplūkot mūsu kolekciju, neizejot no mājas. Aplikācijā pieejama informācija par dažādiem mākslas darbiem un arhitektūras objektiem, kā arī ekskluzīvi aizkulišu video un intervijas ar māksliniekiem un ECB darbiniekiem.

Aplikācija Google Play StoreAplikācija Apple App Store
ECB mākslas darbu kolekcija

Mūsu mākslas darbu kolekcijā ietilpst aptuveni 480 gleznu, zīmējumu, fotoattēlu, skulptūru un mākslas priekšmetu. Tā nemitīgi tiek papildināta. Mākslas darbi galvenokārt tiek iegādāti ikgadējo izstāžu "Eiropas Savienības dalībvalstu laikmetīgā māksla" sērijas ietvaros, kas katru gadu iepazīstina ar citu valsti. Šīs sērijas mērķis ir demonstrēt katras valsts mākslas darbu daudzveidību un izcelt dažas no būtiskākajām idejām, kuras šobrīd tiek apspriestas mākslas pasaulē.

Kopš 2015. gada mūsu kolekcija vēl papildināta ar mākslas darbiem par īpašām tēmām. Laika gaitā tā kļuvusi par krājumu, kurā atspoguļotas Eiropas laikmetīgās mākslas norises kopš 20. gs. 90. gadiem.

ECB rīko Endija Vorhola izstādi

No 2023. gada decembra vidus līdz 2024. gada janvāra beigām mēs rīkojam Endija Vorhola (Andy Warhol) mākslas darbu un personīgo mantu izstādi mūsu galvenajā ēkā.

Uzziniet vairāk

Visas šīs sadaļas lapas