Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

"Euro Video Challenge" ir konkurss jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Tā mērķis ir skaidrot ar ECB darbību saistītas ekonomikas tēmas viegli saprotamā un saistošā veidā.

Ceturtdien, 2017. gada 9. novembrī, Lionā (Francija) tautsaimniecības konferences "Les Journées de l’économie" (Jéco) 10. gadadienā tika paziņoti konkursa "Euro Video Challenge" uzvarētāji. Noskatieties apbalvošanas ceremonijas interesantākos momentus un intervijas ar konkursa "Euro Video Challenge" finālistiem.

Noskatieties labākos video!

Pirmo vietu ieguva video "Bitcoin, money of the future?" ("Bitcoin – nākotnes nauda?"), kura autori bija Džeisons Halbgevakss (Jason Halbgewachs) un Mihiels van Ārnems (Michiel Van Aarnhem). Viņi balvā saņēma 4000 euro.

Otro balvu (3000 euro) saņēma Marinas Kenanas (Marina Quenan) video "Faut-il avoir confiance dans sa monnaie?" ("Vai mums vajadzētu uzticēties savai valūtai?").

Trešo balvu (2000 euro) ieguva Arno Gantjē (Arnaud Gantier) un Valentīna Leveti (Valentin Levetti) veidotais video "Le bitcoin peut-il remplacer l'€uro?" ("Vai Bitcoin var aizstāt euro?").

Jūs varat noskatīties arī video, kurus uzņēmuši pārējie finālisti: Vids Kregars (Vid Kregar) "Market ninjas, inflation and euroman" ("Tirgus nindzjas, inflācija un euromens") un Teo Petrinjē (Théo Petrignet) un Žils Marī (Jules Marie) "La BCE doit-elle aider les États en difficultés? ("Vai ECB vajadzētu palīdzēt grūtībās nonākušajām valstīm?").

Konkurss

Cilvēki vecumā no 18 līdz 30 gadiem bija aicināti laika periodā no 2017. gada 6. jūlija līdz 24. septembrim iesniegt video par tēmu, kas saistīta ar ECB darbību. Uzdevums bija radīt īsfilmu, kas būtu saistoša un viegli saprotama, piemērota jauniešu auditorijai, kam varētu nebūt priekšzināšanu par attiecīgo tēmu.

Bija jāiesniedz oriģinālvideo (kura garums nepārsniedz 2 minūtes un 20 sekundes) kopā ar scenāriju.

Saņēmām 53 ārkārtīgi radošus video no 15 dažādām Eiropas Savienības valstīm. Labāko video atlasīja, balstoties uz šādiem kritērijiem:

  • saturs: tajā apliecinātā spēja paust skaidru vēstījumu un zināšanas par attiecīgo tēmu
  • komunikācijas spējas: izmantoto komunikācijas paņēmienu oriģinalitāte
  • izklaidējošās īpašības: izglītojošā vērtība un skatāmība

Pateicamies visiem, kas piedalījās!

Žūrijas locekļi

  • Benuā Kerē (Benoit Coeuré), Eiropas Centrālās bankas Valdes loceklis
  • Kristīne Grēfa (Christine Graeff), Eiropas Centrālās bankas Komunikācijas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektore
  • Agnese Benasī-Kerē (Agnès Bénassy-Quéré), Parīzes Ekonomikas augstskolas un Panteona-Sorbonnas Universitātes profesore
  • Luiss Garicano (Luis Garicano), Londonas Ekonomikas augstskolas profesors
  • Frančesko Džavaci (Francesco Giavazzi), Inočenco Gasparini Ekonomiskās pētniecības institūta un Bokoni universitātes profesors
  • Jans Pīters Krānens (Jan Pieter Krahnen), SAFE Pētniecības centra un Gētes universitātes profesors

Visas šīs sadaļas lapas