European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Maksājumi un tirgi

Droši maksājumi ir būtiski mums visiem.

Veicot maksājumus euro zonā, tiek izmantota plaša infrastruktūra, kas ļauj veikt naudas līdzekļu un aktīvu drošus pārvedumus. Daļa no šā tīkla darbojas mūsu vadībā un mēs uzraugām visa tīkla darbību.

Mēs sekojam arī finanšu tirgu darbībai. Tā mēs iegūstam informāciju, kas nepieciešama, lai veiktu mūsu galveno uzdevumu – nodrošināt cenu stabilitāti –, tādējādi veicinot tautsaimniecības izaugsmi.

Digitālais euro

Jaunās tehnoloģijas pārveido mūsu maksāšanas paradumus. Vēlamies nodrošināt, lai euro zonas iedzīvotājiem vienmēr būtu brīva piekļuve vispārpieņemtam bezriska maksāšanas līdzeklim, kas būtu līdzvērtīgs skaidrajai naudai, bet izmantojams digitālajiem maksājumiem.

Vairāk par digitālā euro projektu

TARGET pakalpojumi

ECB un euro zonas valstu centrālās bankas pārvalda virkni finanšu tirgu infrastruktūru, kas nodrošina brīvu naudas, vērtspapīru un nodrošinājuma plūsmu Eiropā. Vienā vārdā tās dēvē par TARGET pakalpojumiem.

Kas ir TARGET pakalpojumi?

Zibmaksājumi

Cilvēki vēlas, lai naudu varētu nosūtīt tikpat ātri kā e-pastu. Tāpēc mēs gādājam, lai zibmaksājumi kļūtu par realitāti ikvienam euro zonā. TIPS ir mūsu zibmaksājumu norēķinu pakalpojums, kas pieejams bankām. Tas ļauj euro zonas iedzīvotājiem pārskaitīt naudu dažu sekunžu laikā.

Kas ir TIPS?

Euro īstermiņa procentu likme (€STR)

€STR ir jaunā etalona procentu likme, kas tika ieviesta 2019. gada oktobrī. Tā atspoguļo izmaksas, kas rodas bankām, uz nakti aizņemoties vienai no otras naudu. Tiek sagaidīts, ka finanšu tirgi līdz 2021. gada beigām pilnībā pāries uz jauno procentu likmi.

Euro īstermiņa procentu likme (€STR)

Nodrošinājums

Kad bankas aizņemas no mums, tām kā garantija jāsniedz atbilstošs nodrošinājums. Vēlaties uzzināt, kādu nodrošinājumu mēs pieņemam? Meklējat statistikas datus par saņemto nodrošinājumu?

Sīkāka informācija par nodrošinājumu

Noturība pret kiberuzbrukumiem

Kiberuzbrukumi var apdraudēt individuālas bankas, kā arī visu finanšu sektoru kopumā. Tāpēc mēs pievēršam lielu uzmanību noturībai pret kiberuzbrukumiem un īstenojam iniciatīvas, kas palīdz finanšu sektoram būt modram un gatavam reaģēt.

Kas ir noturība pret kiberuzbrukumiem?

Inovācijas

Inovācijas finanšu sektorā var sniegt lielas priekšrocības. Mēs pētām inovācijas finanšu jomā un to, kā tās maina vai varētu mainīt finanšu tirgu darbību. Vēlamies arī nodrošināt, lai tehnoloģisko pārmaiņu dēļ neciestu integritāte un stabilitāte.

Finanšu inovācijas

Uzziniet vairāk par tirgu infrastruktūru un maksājumiem

Trīs minūšu garajā video uzziniet, kā Eiropas maksājumu un vērtspapīru norēķinu tirgu infrastruktūra, kaut arī tā ne vienmēr ir redzama, atvieglo mūsu ikdienas dzīvi. Tā tiek radīti apstākļi integrācijai.

Noskatieties video

Sekojiet mums!

Lai uzzinātu jaunāko informāciju par maksājumiem un tirgu infrastruktūru, sekojiet mums dažādos kanālos. 

VAIRĀK

Sadarbība Eiropā

Tirgus kontaktgrupas

Esam izveidojuši vairākas tirgus kontaktgrupas, lai garantētu mūsu politikas raitu un efektīvu īstenošanu. Turklāt ar šo grupu starpniecību varam apzināt plašu tirgus dalībnieku spektru un rūpīgāk sekot pasaules finanšu tirgu norisēm.

Tirgus kontaktgrupas

Sabiedriskās apspriešanas

Mēs regulāri aicinām komentēt lēmumus un iniciatīvas, kas ietekmē finanšu tirgus. Šāda tieša iesaiste dod mums iespēju izmantot iesaistīto un ieinteresēto pušu skatījumu.

Sk. notiekošās un iepriekšējās sabiedriskās apspriešanas
Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kas ir TARGET2?

Visas šīs sadaļas lapas