Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Pārskats par maksājumiem un finanšu stabilitāti

Droši maksājumi ir būtiski mums visiem.

Veicot maksājumus eurozonā, tiek izmantota plaša infrastruktūra, kas ļauj veikt naudas līdzekļu un aktīvu drošus pārvedumus. Daļa no šā tīkla darbojas mūsu vadībā un mēs uzraugām visa tīkla darbību.

Mēs arī pārraugām banku un citu finanšu sektoru norises eurozonā un ES kopumā, lai konstatētu vājās vietas un pārbaudītu finanšu sistēmas elastību.

TARGET pakalpojumi

ECB un eurozonas valstu centrālās bankas pārvalda virkni finanšu tirgu infrastruktūru, kas nodrošina brīvu naudas, vērtspapīru un nodrošinājuma plūsmu Eiropā. Vienā vārdā tās dēvē par TARGET pakalpojumiem.

Kas ir TARGET pakalpojumi?

Zibmaksājumi

Cilvēki vēlas, lai naudu varētu nosūtīt tikpat ātri kā e-pastu. Tāpēc mēs gādājam, lai zibmaksājumi kļūtu par realitāti ikvienam eurozonā. TIPS ir mūsu zibmaksājumu norēķinu pakalpojums, kas pieejams bankām. Tas ļauj eurozonas iedzīvotājiem pārskaitīt naudu dažu sekunžu laikā.

Kas ir TIPS?

Euro īstermiņa procentu likme (€STR)

€STR ir jaunā etalona procentu likme, kas tika ieviesta 2019. gada oktobrī. Tā atspoguļo izmaksas, kas rodas bankām, uz nakti aizņemoties vienai no otras naudu. Tiek sagaidīts, ka finanšu tirgi līdz 2021. gada beigām pilnībā pāries uz jauno procentu likmi.

Euro īstermiņa procentu likme (€STR)

Finanšu Stabilitātes Pārskats

"Finanšu Stabilitātes Pārskatā" analizēti potenciālie finanšu stabilitātes riski eurozonā. Finanšu stabilitāte mums ir būtiska, jo tā nepieciešama stabilas inflācijas nodrošināšanai.

Lasiet "Finanšu Stabilitātes Pārskatu"

Noturība pret kiberuzbrukumiem

Kiberuzbrukumi var apdraudēt individuālas bankas, kā arī visu finanšu sektoru kopumā. Tāpēc mēs pievēršam lielu uzmanību noturībai pret kiberuzbrukumiem un īstenojam iniciatīvas, kas palīdz finanšu sektoram būt modram un gatavam reaģēt.

Kas ir noturība pret kiberuzbrukumiem?

Inovācijas

Inovācijas finanšu sektorā var sniegt lielas priekšrocības. Mēs pētām inovācijas finanšu jomā un to, kā tās maina vai varētu mainīt finanšu tirgu darbību. Vēlamies arī nodrošināt, lai tehnoloģisko pārmaiņu dēļ neciestu integritāte un stabilitāte.

Finanšu inovācijas

Uzziniet vairāk par tirgu infrastruktūru un maksājumiem

Trīs minūšu garajā video uzziniet, kā Eiropas maksājumu un vērtspapīru norēķinu tirgu infrastruktūra, kaut arī tā ne vienmēr ir redzama, atvieglo mūsu ikdienas dzīvi. Tā tiek radīti apstākļi integrācijai.

Noskatieties video

SKAIDRĀS NAUDAS APSTRĀDĀTĀJIEM

Vai jūsu darbs saistīts ar skaidrās naudas apstrādi komercbankā, pasta nodaļā vai citā iestādē?

Sekojiet mums!

Lai uzzinātu jaunāko informāciju par maksājumiem un tirgu infrastruktūru, sekojiet mums dažādos kanālos. 

Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kas ir TARGET2?

Visas šīs sadaļas lapas