Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Kāds būtu digitālais euro?

Digitālais euro būtu skaidrā nauda digitālā formā – elektronisks līdzeklis neliela apjoma maksājumu veikšanai, ko izlaižam mēs, Eiropas Centrālā banka. Tas būtu valsts naudas veids, tāpēc bez maksas pieejams ikvienam eurozonas iedzīvotājam jebkāda veida digitālo maksājumu veikšanai.

Pašlaik cilvēkiem nav pieejama valsts izlaista nauda digitālā formā. Mūsu sabiedrībā, kas kļūst arvien digitalizētāka, digitālais euro būtu nākamais solis uz priekšu mūsu vienotās valūtas ceļā.

Galvenās iezīmes

Digitālā skaidrā nauda

Digitālo euro varētu izmantot visiem digitālajiem maksājumiem, tāpat kā skaidro naudu – fiziskajiem maksājumiem. Tas piedāvātu vēl vienu veidu, kā maksāt veikalos vai interneta veikalos vai nosūtīt naudu draugiem un ģimenei.

Vispārēji pieņemts

Eurozonā digitālo euro varētu izmantot darījumos ar jebkuru veikalu un tirdzniecības uzņēmumu, kas pieņem digitālos maksājumus.

Bez maksas

Digitālais euro, tāpat kā banknotes un monētas, būtu sabiedriskais labums, t. i., ikviens eurozonā varētu bez maksas veikt maksājumu ar digitālo euro.

Pieejams bezsaistē

Jums nebūtu vajadzīgs interneta pieslēgums. Arī bez pieejas internetam jūs tomēr varētu veikt maksājumus.

Drošs un privāts

Mēs nespētu identificēt jūs uz jūsu maksājumu pamata pat tad, ja jūs izmantotu digitālo euro tiešsaistē. Digitālais euro arī nodrošinātu skaidrai naudai raksturīgu privātumu, izmantojot digitālo euro bezsaistē.

Garantēta vērtība

Euro vienmēr būs euro. Viena digitālā euro vērtība vienmēr būtu tieši tāda pati kā 1 euro monētas vērtība.

Tas nebūtu vēl viens kriptoaktīvs

Digitālais euro nebūtu kriptoaktīvs. Kriptoaktīvus nenodrošina un nepārvalda centrāla iestāde, tādējādi tie ir riskanti un nestabili. Netiek dota nekāda garantija, ka vajadzības gadījumā varēsiet savus kriptoaktīvus apmainīt pret naudu.

Savukārt digitālo euro nodrošinātu tā pati iestāde, kas nodrošina jūsu skaidro naudu, – mēs, Eiropas Centrālā banka. Un tieši tāpat kā skaidrā nauda tas vienmēr atbilstu nominālvērtībai. 

PAPILDU INFORMĀCIJA

Materiāli par digitālo euro

Visas šīs sadaļas lapas