Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Statistika 

Statistika ir būtiska pamatotu lēmumu pieņemšanai.

Droša finanšu un monetārā statistika palīdz mums pieņemt pamatotus lēmumus. ECB un nacionālās centrālās bankas nodrošina oficiālo statistiku par tautsaimniecības stāvokli.

Šī statistika ir būtiska visiem ECB darbības aspektiem, t. sk. monetārajai politikai, finanšu stabilitātei un banku uzraudzībai.

Kāpēc nepieciešama statistika?

FAKTI FOKUSĀ

11 %

Ar īpašam nolūkam dibinātām sabiedrībām saistīto eurozonas ārējo aktīvu un pasīvu īpatsvars

Īpašam nolūkam dibināto sabiedrību (SPE) nozīme dažādās eurozonas valstīs lielā mērā atšķiras. 2023. gada beigās tās veidoja 11 % no eurozonas ārējiem aktīviem un pasīviem, un visnozīmīgākā loma tām bijusi Maltā, Kiprā, Luksemburgā un Nīderlandē.

Lasiet bloga ierakstu

Piekļuve mūsu datiem

Visu platformu un pakalpojumu saraksts, ko varat izmantot, lai piekļūtu mūsu datu resursiem.

Aplūkojiet eurozonas statistiku

Bagātības sadalījuma analīze

Veicot novērtējumu par ienākumu un bagātības sadalījuma mijiedarbību ar monetāro politiku, esam sākuši publicēt jaunākos ceturkšņa datus par mājsaimniecību bagātības sadalījumu saskaņā ar nacionālajiem kontiem.

Jaunāko datu publiskojums

Klimata pārmaiņu datu nepietiekamības novēršana

Saistībā ar mūsu klimata programmu esam publicējuši sākotnējo klimata pārmaiņu rādītāju kopumu, lai analizētu, kā klimata pārmaiņas ietekmēs finanšu nozari. Tā ir daļa no mūsu centieniem mazināt klimata datu nepietiekamību un monitorēt zaļo pāreju.

Klimata pārmaiņu rādītāji

Interaktīvi izpētiet eurozonas inflācijas rādītājus

Kā aprēķina inflāciju un kāda ir atšķirība starp izmērīto inflāciju un uztverto inflāciju? Iepazīstieties ar salīdzināmiem un vienmēr aktuāliem inflācijas datiem, kas pieejami 23 ES valodās un ietver interaktīvus vizuālos materiālus un personiskās inflācijas kalkulatoru.

Uzziniet vairāk

Pieprasiet statistisko informāciju no ECB

Vai meklējat konkrētus ECB statistiskos datus? Mēs īstenojam brīvas piekļuves un brīvas lietošanas politiku attiecībā uz mūsu publiskoto statistiku. Nosūtiet mums pieprasījumu, norādot jūs interesējošo informāciju, un mēs pēc iespējas drīz sazināsimies ar jums.

Visas šīs sadaļas lapas