Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Par Eiropas Centrālo banku

Mēs gādājam par cenu stabilitāti un jūsu naudas drošību.

Mēs Eiropas Centrālajā bankā (ECB) pildām savu uzdevumu nodrošināt euro zonā cenu stabilitāti. Mēs to darām, lai jūs rīt par savu naudu varētu nopirkt tikpat daudz preču kā šodien.

Mēs arī rūpējamies par Eiropas banku sistēmas drošību un stabilitāti. Tas palīdz nodrošināt, lai jūsu nauda bankā vienmēr būtu drošībā.

Mēs kontrolējam inflāciju

ECB ir Eiropas Savienības valstu, kuras ieviesušas euro, centrālā banka. Mūsu galvenais mērķis ir saglabāt cenu stabilitāti. Mēs to nodrošinām, gādājot, lai inflācija būtu zema, stabila un prognozējama. Tādējādi cenšamies palīdzēt jums plānot uzkrājumus un tēriņus.

Uzziniet vairāk par mūsu monetāro politiku

Mēs veicinām banku sistēmas drošību

Mēs uzraugām euro zonas bankas, lai jūs varētu būt droši, ka tās izturēs krīzes. Konsekventa un standartizēta uzraudzība visā euro zonā palīdz gādāt par jūsu naudas drošību, jo bankas kļūst noturīgākas.

Uz banku uzraudzības interneta vietni

Mēs izstrādājam un emitējam euro banknotes

Mēs ieguldām jaunās tehnoloģijās, lai padarītu banknotes, kuras jūs izmantojat, drošākas un izturīgākas pret nolietojumu un bojājumiem. Kopā ar valstīm, kuras ieviesušas euro, mēs koordinējam to ražošanu un emisiju.

Izpētiet euro banknošu trīsdimensiju attēlus

Mēs gādājam par finanšu infrastruktūras raitu darbību

Kad jūs elektroniski maksājat par pirkumu vai veicat naudas pārvedumu, vienmēr esam gatavībā jums palīdzēt. Mēs pārvaldām un atbalstām šim nolūkam izveidoto tīklu – tirgus infrastruktūru, kas palīdz naudai raiti un efektīvi pārvietoties valsts iekšienē un pāri robežām.

Eurosistēma un maksājumi

Mēs palīdzam saglabāt finanšu stabilitāti

Mēs identificējam riskus, kas varētu izjaukt finanšu sistēmas līdzsvaru, piemēram, akciju tirgu satricinājumus vai krasus mājokļu cenu kritumus, un sniedzam ieteikumus to mazināšanai. Tas palīdz gan jums un citiem cilvēkiem, gan uzņēmumiem plānot nākotni un veikt ieguldījumus.

Mūsu loma finanšu stabilitātes nodrošināšanā

Vēsture

Uzziniet, kā vienotās valūtas ieviešana un kopīgas banku uzraudzības izveide ciešāk nostiprinājusi saites starp Eiropas valstīm.

Euro zonas vēsture

Uzziniet vairāk par ECB

Lēmumu pieņemšana

Vissvarīgākos lēmumus, t.sk. lēmumus par procentu likmju noteikšanu un citu monetārās politikas instrumentu izmantošanu, pieņem Padome.

Lēmumu pieņemšana un balsstiesību rotācija
Mūsu galvenā ēka

ECB atrodas Frankfurtē pie Mainas, Vācijā. Mūsu galveno ēku projektēja COOP HIMMELB(L)AU un tās būvniecība tika pabeigta 2014. gadā. Tajā apvienotas vēsturiskas un mūsdienīgas detaļas, radot unikālu pilsētbūves objektu.

Uzziniet vairāk
Noderīga informācija

Vairāk par mūsu darbu uzzināsiet sadaļā "Noderīga informācija". Tur sīkāk skaidrotas dažādas tēmas, lai palīdzētu jums labāk izprast centrālās bankas darbu.

Apmeklējiet sadaļu "Noderīga informācija"

Par ECB

Ko dara ECB? Kas ir inflācija? Kāpēc cenu stabilitāte ir tik svarīga? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem atradīsiet šajā trīs minūšu garajā videomateriālā.

Mūsu kontaktinformācija

Vai jums ir jautājumi par ECB un mūsu darbu? Uzziniet atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem vai sūtiet mums savu jautājumu.

IEPAZĪSTIET MŪSU INTERNETA VIETNI

Uzziniet vairāk par mūsu darbu

Ciemos pie mums

ECB Apmeklētāju centrs atvērts klātienes un virtuālajiem apmeklējumiem, kā arī ekspertu lekcijām, sniedzot apmeklētājiem iespēju uzzināt vairāk par ECB. Iepazīstiet sadaļu "Ciemos pie mums", lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvājumu un to, kā jūs varat pieteikties apmeklējumam vai lekcijai.

Ciemos pie mums

Piedalieties mūsu iniciatīvās jauniešiem

Mūsu pieņemtie lēmumi var ietekmēt jūsu ikdienas dzīvi. Mēs organizējam pasākumus visā Eiropā, lai tiešā veidā tiktos ar jauniešiem un uzzinātu viņu viedokļus un idejas.

Uzziniet par mūsu jaunākajām iniciatīvām
Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kam pieder ECB?

Visas šīs sadaļas lapas