Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
Aktuālāko informāciju sk. šīs interneta vietnes sadaļas angļu valodas versijā.

Noderīga informācija

Sadaļā "Noderīga informācija" sarežģīti jautājumi izklāstīti vienkāršā valodā.

Sadaļas "Noderīga informācija" mērķis ir skaidrot sarežģītus centrālo banku darbības jautājumus jebkurai auditorijai. Ja jūs vēlētos uzzināt, kā mūsu monetārās politikas lēmumi ietekmē jūsu dzīvi vai kas ir bitcoin, atbildi atradīsiet mūsu vienkāršajos skaidrojumos, videomateriālos un infografikās.

Sk. visus rakstus

Kāpēc ECB konsultē par ES un valstu tiesību aktiem?

Ņemot vērā mūsu kā euro centrālās bankas lomu un mūsu augsto kompetences līmeni, ES un valstu likumdevējiem ar mums jākonsultējas, ierosinot jaunus tiesību aktus, kas varētu ietekmēt mūsu lomu. Mūsu ieteikumi parasti tiek sniegti Padomes pieņemta ECB atzinuma veidā.

Noderīga informācija

Kā izvēlas ECB Valdes locekļus?

ECB Valdes locekļa amata kandidātiem jābūt ekspertiem ar pieredzi monetāros vai banku jautājumos. Aplūkojiet mūsu jauno infografiku, lai uzzinātu, kā izraugās sešus ECB Valdes locekļus.

Noderīga informācija

Esam paaugstinājuši procentu likmes. Ko tas nozīmē jums?

Mēs paaugstinājām procentu likmes. Kāpēc tas tika darīts? Kā procentu likmju kāpums ietekmē inflāciju? Un ko šis mūsu lēmums nozīmē jums?

Noderīga informācija

Kāpēc ECB rūp klimata pārmaiņas?

Klimata pārmaiņas rada divu veidu riskus mūsu tautsaimniecībai – fiziskos un pārejas riskus. Uzziniet, kā tie ietekmē tautsaimniecību un tādējādi arī mūsu uzdevumu nodrošināt cenu stabilitāti, mūsu uzraudzītās bankas un mūsu pašu pakļautību klimata riskiem.

Noderīga informācija

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

Vai vēlaties uzzināt sīkāk, ar ko nodarbojas ECB un kā tās darbība saistīta ar jūsu ikdienas dzīvi? Sk. rakstu sadaļā "Noderīga informācija".

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

ECB sniedz noderīgu informāciju

Nav laika lasīt? Skatieties mūsu minūti garos skaidrojošos video! Šajā video mūsu kolēģis Žans Fransuā skaidro, kā atbildība Eiropas Parlamenta priekšā mums palīdz strādāt jūsu labā un būt kontaktā ar jums.

Noskatieties mūsu skaidrojošos video
VĒLATIES ZINĀT VAIRĀK?

Uzziniet vairāk par ECB un tās monetāro politiku

Runājiet ar mums – ECB dialogs ar jauniešiem

Mūsu pieņemtie lēmumi ietekmē jūsu ikdienas dzīvi. Tāpēc vēlamies nodrošināt, lai jūs varētu ne vien dzirdēt par mums un to, ko mēs darām, bet lai jums arī būtu iespēja tieši paust savu viedokli. ECB dialogs ar jauniešiem sniedz tieši šādu iespēju.

Vairāk par ECB dialogu ar jauniešiem

Ciemos pie mums – ECB Apmeklētāju centrs

ECB Apmeklētāju centrs atvērts klātienes un virtuālajiem apmeklējumiem, kā arī ekspertu lekcijām, sniedzot apmeklētājiem iespēju uzzināt vairāk par ECB. Iepazīstiet sadaļu "Ciemos pie mums", lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvājumu un to, kā jūs varat pieteikties apmeklējumam vai lekcijai.

Ciemos pie mums

Visas šīs sadaļas lapas