Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Eiropas Centrālā banka (1998–pašlaik)

1998. gada 1. jūnijā ECB stājās Eiropas Monetārā institūta (EMI) vietā, un tā toreizējais prezidents Vilems Frederiks Duisenbergs (Willem Frederik Duisenberg) kļuva par pirmo ECB prezidentu. ECB mantoja gan plašu sagatavošanās darba bāzi, gan visu EMI infrastruktūru, t. sk. darbiniekus.

Par ECB

EMI sagatavošanās darbs palīdzēja izveidot ECB un nodrošināja nepieciešamos apstākļus būtiskiem pagrieziena punktiem, piemēram, euro kā vienotās valūtas ieviešanai 1999. gada 1. janvārī un euro banknošu un monētu ieviešanai 2002. gada 1. janvārī.

ECB 25 gadi

ECB vēstures arhīvi ietver ar ECB lēmējinstitūciju un Eiropas Centrālo banku sistēmas komiteju sanāksmēm saistītos dokumentus, tiesību aktus un instrumentus, Eiropas Centrālo banku sistēmas komiteju dokumentus un citus operacionāla un administratīva rakstura dokumentus.

Deklasificētie ECB dokumenti kļūst publiski pieejami 30 gadus pēc to sagatavošanas dienas. Pirmie šādi dokumenti tiks publiskoti 2028. gadā. Saskaņā ar publiskās piekļuves režīmu ECB dokumentus var publiskot arī pirms minētās dienas.

Jau publiskotie dokumenti pieejami dokumentu publiskajā reģistrā.

Visas šīs sadaļas lapas