Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Banknošu pētniecība un attīstība

Eiropas Centrālajai bankai, tāpat kā visām Eurosistēmas centrālajām bankām, uzticēts uzdevums sargāt euro banknošu integritāti un drošību. Lai nodrošinātu, ka euro banknotes vienmēr ir pieejamas un iekļaujošas, mēs izstrādājam inovatīvus pretviltošanas elementus. Ikviens var viegli atpazīt šos elementus un paļauties uz tiem. Lai apsteigtu banknošu viltotājus, mēs nepārtraukti pilnveidojam pretviltošanas elementus un izstrādājam jaunus pretviltošanas elementus turpmākajām banknošu emisijām. Mēs arī meklējam tehnoloģiski ilgtspējīgus risinājumus, lai mazinātu euro banknošu un procesu ietekmi uz vidi.

Tāpēc mēs koordinējam un finansējam dažādus pētniecības un attīstības projektus.

Pētījumu jomas

Finansētie pētniecības projekti aptver visdažādākās jomas – no īstermiņa analīzes un priekšizpētes līdz ilgāka termiņa attīstības projektiem un pat jaunu banknošu pretviltošanas elementu iespiešanas izmēģinājumiem.

Lūk, dažas jomas, kurām pievēršam īpašu uzmanību un kuras izmantojam savā darbā.

  • Banknošu pretviltošanas elementi
  • Banknošu izgatavošanas un apstrādes tehnoloģija
  • Tehnoloģijas, kas uzlabo skaidrās naudas cikla ietekmi uz vidi
  • Uztveres un izziņas pētījumi

Kas tiesīgs saņemt finansējumu?

ECB aicina komercsabiedrības, pētniecības institūtus un citas profesionālas iestādes, kas ir kompetentas atbilstošās tehnoloģijas jomās, iesniegt projektu piedāvājumus. Lai pieteiktos, jums nav jābūt ES rezidentam.

Kā sazināties ar mums, lai pieteiktu projektu?

Ja uzskatāt, ka ECB varētu interesēt kāds jūsu produkts vai koncepcija un tās izmantošana euro banknotēs, lūdzam aizpildīt veidlapu angļu valodā un nosūtīt to uz e-pasta adresi BN-Development@ecb.europa.eu. Lūdzam nodrošināt, lai aizpildītā forma nebūtu garāka par trim A4 lapām.

Lai saziņa ar mums būtu droša, jūs varat izmantot arī PGP šifru, projekta iesniegšanai lejupielādējot publisko atslēgu. Mēs cenšamies sniegt atbildi par iesniegtajiem projektiem mēneša laikā.

Ja mums būs interese par jūsu projektu, pirms turpmākas informācijas apmaiņas sagatavosim informācijas neizpaušanas līgumu, ko lūgsim jūs parakstīt. Tad nosūtīsim jums turpmākus norādījumus un veidnes oficiālai jūsu priekšlikuma iesniegšanai. Šīs ir standarta procedūras visiem ECB finansētajiem projektiem.

Iepriekšējo projektu piemēri

Visas šīs sadaļas lapas