Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra banknotų srityje

Europos Centrinis Bankas, kaip ir visi Eurosistemos centriniai bankai, yra įsipareigojęs užtikrinti eurų banknotų patikimumą ir saugumą. Kad eurų banknotai visada būtų prieinami ir įtraukūs, nuolat kuriame naujas banknotų apsaugos priemones, kurias kiekvienas gali lengvai atpažinti ir kuriomis galima pasitikėti. Stengiamės aplenkti padirbinėtojus, todėl šias priemones nuolat tobuliname, o būsimiems banknotams kuriame naujas. Be to, nuolat ieškome technologiškai tvarių sprendimų, kurie padėtų mažinti eurų banknotų ir jų gamybos procesų ekologinį pėdsaką.

Todėl koordinuojame ir finansuojame įvairius mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) projektus.

Tyrimų sritys

Finansuojame įvarius mokslinius tyrimus – nuo trumpalaikių analizių ir galimybių studijų iki ilgesnio laikotarpio technologinės plėtros projektų ar net naujų banknotų apsaugos priemonių spausdinimo bandymų.

Kai kurios iš mus dominančių tyrimų sričių:

  • banknotų apsaugos priemonės;
  • banknotų gamybos, apdorojimo ir tvarkymo technologijos;
  • pinigų ciklo ekologinio pėdsako mažinimo technologijos;
  • suvokimo ir pažinimo mokslas.

Kas gali kreiptis dėl finansavimo

ECB kviečia projektinius pasiūlymus teikti minėtose technologijų srityse kompetentingas komercines įmones, mokslo institutus ir kitus profesionalus. Pasiūlymus gali teikti ir ne ES subjektai.

Kaip su mumis susisiekti norint pateikti projektinį pasiūlymą

Jeigu norite pasiūlyti produktą ar koncepciją, kuriuos, jūsų manymu, ECB norėtų ir galėtų pritaikyti eurų banknotams, užpildykite šią formą (anglų k.) ir atsiųskite adresu BN-Development@ecb.europa.eu. Užpildyta forma turėtų būti ne ilgesnė negu trys A4 dydžio puslapiai.

Jeigu norite išsaugoti mums siunčiamos informacijos konfidencialumą, pasiūlymą galite siųsti naudodami PGP šifrą. Tam reikia parsisiųsti mūsų viešąjį raktą. Visada stengiamės atsakyti per vieną mėnesį.

Jeigu jūsų pasiūlymas mus sudomins, konfidencialumui užtikrinti parengsime informacijos neatskleidimo sutartį ir paprašysime, kad ją pasirašytumėte. Kai ją pasirašysite, atsiųsime nurodymus dėl tolesnių veiksmų ir pasiūlymo oficialaus pateikimo formą. Tokia tvarka taikoma visiems ECB finansuojamiems projektams.

Ankstesnių projektų pavyzdžiai

Visi šios dalies puslapiai