Paieškos galimybės
Home Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Banknotų MTTP – galimybė bendradarbiauti su ECB

Eurų banknotų apsaugos užtikrinimas

ECB, kaip ir visi centriniai bankai, yra įsipareigojęs užtikrinti patikimą savo banknotų apsaugą. Dėl to eurų banknotuose turi būti įdiegtos veiksmingos apsaugos priemonės, kurias gyventojai nesunkiai atpažintų. Be to, technologijų srityje ECB turi būti pažangesnis negu padirbinėtojai ir nuolat tobulinti dabartinių ir būsimų eurų banknotų apsaugos priemones. Todėl ECB administruoja, koordinuoja ir finansuoja įvairius viešajame ir privačiame sektoriuose vykdomus tyrimų projektus.

Finansuojamų tyrimų sritys

ECB domina mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) projektai šiose srityse:

  • apsaugos priemonės, kurias galima pritaikyti banknotams;
  • banknotų gamybos technologija;
  • banknotų apdorojimo / tvarkymo technologija.

Finansavimas gali būti skiriamas įvairių technologijų tyrimų projektams; trukmė ir skiriama suma taip pat gali būti įvairios. Tai gali būti rinkos analizės ir trumpalaikės galimybių studijos, ilgesnio laikotarpio technologinės plėtros projektai, naujų banknotų apsaugos priemonių pramoninio spausdinimo bandymai.

Kas gali kreiptis dėl finansavimo

ECB kviečia projektinius pasiūlymus teikti minėtose technologijų srityse kompetentingas komercines įmones, mokslo institutus ir kitus profesionalus. Būti ES rezidentu nebūtina.

Kaip su mumis susisiekti norint pateikti MTTP projektinį pasiūlymą

Jei turite produktą ar koncepciją, kuriuos, jūsų manymu, ECB norėtų ir galėtų pritaikyti eurų banknotams, atsiųskite trumpą savo projektinio pasiūlymo aprašymą (ne ilgesnį kaip trijų A4 dydžio psl.) anglų kalba pagal šią formą. Aprašymą siųskite adresu BN-Development@ecb.europa.eu. Jeigu norite išsaugoti siunčiamos informacijos konfidencialumą, galite naudoti mūsų PGP šifrą. Projekto pateikimui parsisiųskite viešąjį raktą. Atsakymą paprastai atsiunčiame per mėnesį.

Jei ECB sudomins jūsų pasiūlymas, mes, siekdami užtikrinti informacijos konfidencialumą, sudarysime su jumis informacijos neatskleidimo sutartį ir paprašysime atsiųsti daugiau informacijos. Ji turėtų būti pateikta naudojant standartinę duomenų pateikimo formą ir pagal standartines gaires, taikomas visiems ECB finansuojamiems projektams.

Visi šios dalies puslapiai