Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Banknotai

Banknotai yra dalis mūsų ekonomikos, mūsų identiteto ir mūsų kultūros, o ECB patikėta didžiulė atsakomybė – užtikrinti, kad žmonės neprarastų pasitikėjimo jais.

ECB Pirmininkė Christine Lagarde

Eurų banknotai jūsų piniginėse yra labiausiai apčiuopiamas vieningos Europos simbolis. Šiuo metu apyvartoje cirkuliuoja daugiau kaip 29 milijardai eurų banknotų, o jų bendra vertė – daugiau kaip 1,5 trilijono eurų. Stengiamės užtikrinti, kad visi banknotai būtų vienodai kokybiški ir saugūs bei patikimi naudoti bet kurioje pasaulio vietoje. Taip didiname pasitikėjimą mūsų bendrąja valiuta – ir kaip atsiskaitymo, ir kaip taupymo priemone. Jeigu ateityje bus išleistas skaitmeninis euras, jis egzistuos kartu su grynaisiais pinigais ir nesumažins eurų banknotų vaidmens.


Būsimi banknotai

Kurdami naujus banknotus siekiame, kad jie būtų dar saugesni, patikimesni ir tvaresni. Be to, norime, kad naujasis dizainas būtų įtraukus ir artimas visiems europiečiams. Sužinokite apie įvairius šio proceso etapus ir apie tai, kaip patys galite prie jo prisidėti.

Būsimi banknotai

Dabartiniai banknotai

Šiuo metu apyvartoje cirkuliuoja dviejų serijų eurų banknotai. Pirmosios serijos eurų banknotai yra septynių skirtingų nominalų: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų. Antrąją, dar vadinamą serija „Europa“, sudaro šešių nominalų banknotai, nes 500 eurų nominalo banknotų gamybą nusprendėme nutraukti.

Nominalai, dizainas ir apsaugos priemonės

Apsauga nuo padirbinėjimo

Viena iš mūsų pagrindinių pareigų – užtikrinti, kad gautumėte tik tikrus banknotus. Sužinokite daugiau, kaip neleidžiame padirbinėtojams mūsų pavyti ir ką daryti jums, jei įtariate, kad gavote padirbtą banknotą.

Apsauga nuo padirbinėjimo

Sugadinti ir rašalu sutepti banknotai

Euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai rūpinasi, kad pakartotinai į apyvartą būtų išleidžiami tik naudoti vis dar tinkami eurų banknotai. Banknotai gali būti sugadinti netyčia, o kartais juos sugadina apsaugos nuo vagysčių prietaisai. Sužinokite, kaip sugadintus ar rašalu suteptus banknotus galima pasikeisti į naujus.

Sugadinti ir rašalu sutepti banknotai

Banknotų gamyba ir atsargos

Eurų banknotų gamyba yra euro zonos šalių nacionalinių centrinių bankų ir ECB komandinis darbas. Kiekvienais metais turi būti pagamintas pakankamas skaičius naujų banknotų, kad jais būtų galima pakeisti nebetinkamus naudoti banknotus ir patenkinti tiek numatomą, tiek nenumatytą paklausos padidėjimą.

Banknotų gamyba

Aplinka, sveikata ir sauga

Vienas iš mūsų grynųjų pinigų strategijos iki 2030 m. tikslų – užtikrinti, kad eurų banknotai būtų saugūs naudoti ir tvarūs. Nuo pat euro įvedimo stengiamės mažinti mūsų banknotų ekologinį pėdsaką.

Aplinka, sveikata ir sauga

Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra

Stengiamės užtikrinti, kad mūsų banknotai būtų inovatyvūs ir visuomet technologiškai viršesni už naujausias padirbinėjimo technologijas. Be to, nuolat ieškome aplinką tausojančių sprendimų, kurie padėtų mažinti eurų banknotų ir jų gamybos procesų ekologinį pėdsaką.

Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra

Atvaizdai ir atkūrimo taisyklės

Eurų banknotų atvaizdus leidžiama naudoti tik laikantis mūsų taisyklių dėl banknotų atkūrimo. Mažos raiškos eurų banknotų atvaizdų galite parsisiųsti tiesiogiai iš mūsų interneto svetainės arba, jeigu turite teisėtą profesinį interesą, galite mūsų paprašyti didelės raiškos atvaizdų.

Atvaizdai ir atkūrimo taisyklės

Informacinė ir mokomoji medžiaga

Mūsų mokomojoje medžiagoje rasite ir plačiajai visuomenei, ir grynųjų pinigų specialistams skirtos informacijos apie eurų monetas, banknotus ir jų apsaugos priemones. Mūsų parengtą medžiagą galite patys parsisiųsti iš interneto svetainės arba mūsų paprašyti jums atsiųsti spausdintų leidinių.

Informacinė ir mokomoji medžiaga

Visi šios dalies puslapiai