Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Pinigų politikos ir rinkų apžvalga

Kainų stabilumas – geriausias įmanomas pinigų politikos indėlis į ekonomikos augimą

Pagrindinis ECB tikslas – kainų stabilumas. Dirbame euro zonoje gyvenančių žmonių labui – siekiame, kad būtų išsaugota euro vertė. Šioje skiltyje sužinosite, kaip vykdome pinigų politiką, kokias priemones naudojame ir koks yra jų poveikis jūsų kasdieniam gyvenimui. 

Taip pat stebime finansų rinkas. Taip gauname informacijos, reikalingos pagrindinei mūsų užduočiai vykdyti – palaikyti kainų stabilumą, kuris padeda skatinti ekonomikos augimą.

Sprendimai dėl pinigų politikos

Sprendimus dėl pinigų politikos priimame kas šešias savaites – nutariame, ką reikėtų daryti, kad infliacija būtų 2 % dydžio. Pirmininkas ir pirmininko pavaduotojas išsamiai paaiškina šiuos sprendimus iškart po jų priėmimo prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Sprendimai dėl pinigų politikos ir daugiau

Pranešimas dėl pinigų politikos

Sprendimus dėl pinigų politikos priimame kas šešias savaites. Sprendžiame, ką reikia daryti, kad infliacija būtų suvaldyta. Tai trumpai ir paprastai paaiškinta mūsų vaizdiniame pranešimo pristatyme.

Mūsų pranešimas dėl pinigų politikos glaustai

Politikos ir kitos priemonės

Mūsų vykdoma pinigų politika turi įtakos ir tam, kiek jums kainuoja paskola ir kokias palūkanas gaunate už indėlį, kad būtų palaikytas kainų stabilumas. Sužinokite daugiau, kaip veikia mūsų priemonės.

Daugiau apie taikomas priemones

Rinkos operacijos

Mes ne tik nustatome pagrindines palūkanų normas, bet ir vykdome atviros rinkos operacijas. Sužinokite naujausią informaciją apie šias operacijas.

Sužinokite daugiau

Įkaitu pateikiamas turtas

Kai bankai skolinasi iš ECB, jie privalo įkeisti tinkamą turtą kaip garantą. Norite žinoti, kokį turtą priimame įkaitu? Ieškote statistinių duomenų apie mūsų gautus įkaitus?

Daugiau apie įkaitu pateikiamą turtą
COVID-19
Mūsų atsakas į pandemiją

Skaidrumas

Sužinokite daugiau apie mūsų pinigų politikos sprendimų motyvus ir kaip bendradarbiaujama visoje Europoje

Posėdžių pinigų politikos klausimais ataskaitos

Skelbiame Valdančiosios tarybos posėdžių, kuriuose priimami pinigų politikos sprendimai, ataskaitas. Jose trumpai aprašytos vykusios diskusijos.

Posėdžių pinigų politikos klausimais ataskaitos
Ekonomikos biuletenis

Ekonomikos biuletenyje pateikiama daugiau įžvalgų apie ekonomikos, finansų ir pinigų raidą, kuriomis remdamiesi priimame vienokius ar kitokius sprendimus dėl pinigų politikos.

Skaityti daugiau
Rinkos kontaktinės grupės

Esame sudarę įvairias rinkos kontaktines grupes, kurios užtikrina, kad mūsų politika būtų įgyvendinama sklandžiai ir veiksmingai. Šios grupės – mūsų priemonė bendrauti su įvairiais rinkos dalyviais ir stebėti įvykius pasaulio finansų rinkose iš arčiau.

Rinkos kontaktinės grupės
Viešos konsultacijos

Kai mūsų svarstomi sprendimai ar iniciatyvos gali padaryti poveikį finansų rinkoms, kviečiame teikti siūlymus ir pastabas. Toks tiesioginis kontaktas leidžia mums pasinaudoti žmonių, kurie tose rinkose dalyvauja arba jomis domisi, įžvalgomis.

Vykstančios ir pasibaigusios konsultacijos
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kas yra pinigų politika?

Visi šios dalies puslapiai