Paieškos galimybės
Home Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Pinigų politika

Kainų stabilumas – tai geriausias įmanomas pinigų politikos indėlis į ekonomikos augimą

Pagrindinis ECB tikslas – palaikyti kainų stabilumą. Dirbame euro zonoje gyvenančių žmonių labui – siekiame, kad būtų išsaugota euro vertė. Šioje skiltyje sužinosite, kaip vykdome pinigų politiką, kokias priemones naudojame ir koks yra jų poveikis jūsų kasdieniam gyvenimui.

Pinigų politikos sprendimai

Sprendimus dėl pinigų politikos priimame kas šešias savaites. Sprendžiame, ką reikia daryti, kad infliacija būtų mažesnio nei 2 %, bet jam artimo lygio. Pirmininkas ir jo pavaduotojas išsamiai paaiškina priimtus sprendimus iškart po posėdžio vykstančioje spaudos konferencijoje.

Pinigų politikos spaudos konferencijos

Strategijos peržiūra

2020 m. sausio mėn. pradėjome strategijos peržiūrą, siekdami užtikrinti, kad mūsų pinigų politikos strategija būtų tinkama dabar ir ateityje. Peržiūrime kiekvieną jos aspektą pagal įgaliojimą palaikyti kainų stabilumą. Peržiūrą grįsime nuodugnia analize, būsime atviri visoms idėjoms.

Pinigų politikos strategijos peržiūra

Mūsų pinigų politikos strategija

Sužinokite, kodėl siekiame palaikyti mažesnio nei 2 %, bet jam artimo lygio infliaciją ir kokiais tyrimais bei analize grindžiame mūsų pinigų politikos sprendimus.

Sužinoti daugiau

Kodėl kainų stabilumas svarbu?

Kainų stabilumas – geriausias pinigų politikos indėlis į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą. Dėl jo galite būti ramūs, kad pinigų vertė staiga nepasikeis. Kai kainos stabilios, galite priimti apgalvotus sprendimus dėl pinigų leidimo, taupymo, skolinimosi ir investavimo.

Daugiau apie kainų stabilumą

Politikos ir kitos priemonės

Mūsų vykdoma pinigų politika turi įtakos ir tam, kiek jums kainuoja paskola ir kokias palūkanas gaunate už indėlį, kad būtų palaikytas kainų stabilumas. Čia sužinosite daugiau apie mūsų taikomas priemones.

Daugiau apie taikomas priemones

Rinkos operacijos

Ne tik nustatome pagrindines palūkanų normas. Vykdome ir atvirosios rinkos operacijas. Čia rasite naujausią informaciją apie jas.

Sužinoti daugiau
CHRONOLOGIJA
ECB pinigų politikos priemonės nuo 2008 m.
SKAIDRUMAS

Sužinokite daugiau apie mūsų pinigų politikos sprendimų motyvus

POSĖDŽIŲ PINIGŲ POLITIKOS KLAUSIMAIS ATASKAITOS

Skelbiame Valdančiosios tarybos posėdžių, kuriuose priimami sprendimai, ataskaitas. Jose trumpai aprašytos vykusios diskusijos.

Posėdžių pinigų politikos klausimais ataskaitos

EKONOMIKOS BIULETENIS

Ekonomikos biuletenyje pateikiama daugiau įžvalgų apie ekonomikos, finansų ir pinigų raidą, kuriomis remdamiesi priimame vienokius ar kitokius sprendimus dėl pinigų politikos.

Skaityti daugiau
JŪS NE SPECIALISTAS? SKAITYKITE PAAIŠKINIMUS
SUŽINOKITE DAUGIAU
Kas yra pinigų politika?

Visi šios dalies puslapiai