Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

ECB pagrindinis pastatas

Modernus pastatas – moderniam centriniam bankui

Sonnemannstrasse gatvėje 20-uoju numeriu pažymėto pastato statybos užbaigtos 2014 m. lapkričio mėn. Šis ansamblis yra unikalus ir ryškus miesto objektas – į jį integravus Frankfurto buvusios didmeninės prekybos turgavietės Grossmarkthalle pastatą, jame dera ir istoriniai, ir modernūs elementai.

ECB pagrindinis pastatas

Pradinė ECB buveinės vizija buvo grindžiama bendros vieną valiutą turinčios Europos rinkos idėja. Po nuodugnių svarstymų 2001 m. nuspręsta, kad būtent Grossmarkthalle teritorija yra tinkama ECB naujajai buveinei statyti.

ECB pagrindinis pastatas – nuo koncepcijos iki galutinio rezultato

Energijos vartojimo koncepcija

Energijos vartojimo efektyvumas buvo vienas iš pagrindinių pastato projektavimo principų. Pastate įrengta lietaus vandens surinkimo ir pakartotinio panaudojimo sistema, o kompiuterių centre išskiriama perteklinė šiluma yra naudojama kabinetams šildyti. Pamatuose sumontuota geoterminio šildymo sistema, naudojama pastatui ir šildyti, ir vėsinti.

Daugiau apie aplinkos apsaugą ECB

Memorialas

1941–1945 metai buvo labai tamsus Grossmarkthalle pastato istorijos laikotarpis. Jo rytinio fligelio rūsys buvo paverstas tremiamų žydų surinkimo vieta. Šiandien buvusioje žydų surinkimo vietoje įrengtas memorialas Holokausto aukoms atminti.

Daugiau apie memorialą Išgyvenusioji pasakoja savo istoriją

Pagreitintas statybų vaizdo įrašas

Buvęs vaisių ir daržovių turgus virto nauja Europos Centrinio Banko buveine. Per kiek daugiau nei dešimt metų, prabėgusių nuo koncepcijos sukūrimo iki statybų pabaigos, Frankfurto rytinėje dalyje iškilo dangoraižis, į rytų pusę pratęsiantis miesto centre stūksančių dangoraižių panoramą.

Faktai ir skaičiai

185m

185 m aukščio biurų dangoraižis

250m

250 m ilgio Grossmarkthalle pastatas

120,000m2

120 000 m2 bendras teritorijos plotas

700trees

Teritorijoje pasodinta 700 medžių

6,000panels

Ant biurų dangoraižio fasado sumontuota 6 000 plokščių

73km

Atnaujintų fasado siūlių ilgis sudaro 73 km

Visi šios dalies puslapiai