Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Informacinė ir mokomoji medžiaga

Kas bebūtumėte – moksleivis ar mokytojas, ieškantis medžiagos pamokoms, ar profesionalus grynųjų pinigų tvarkytojas, ieškantis mokymų, o gal tiesiog domitės banknotais ir monetomis – ši skiltis kaip tik jums. Čia rasite spausdintų, skaitmeninių ir internetinių išteklių, padėsiančių jums sužinoti daugiau apie banknotus ir monetas bei jų apsaugos priemones.

Jeigu esate grynųjų pinigų tvarkytojas, galbūt jums būtų naudinga mūsų internetinė mokomoji priemonė Žinios apie banknotus, kuri padės jums išmokti nustatyti, ar eurų banknotai tikri ir tinkami naudoti.

Leidiniai apie eurų banknotus ir monetas

Šiuos leidinius galite nemokamai parsisiųsti patys, tačiau jie bus mažos raiškos, arba užsisakyti spausdintus (kol turėsime jų atsargų). Jeigu norite užsisakyti spausdintų leidinių, kreipkitės į savo šalies nacionalinį centrinį banką, jeigu esate euro zonos šalies gyventojas, o jeigu gyvenate ne euro zonos šalyje – į Europos Centrinį Banką (el. pašto adresu info@ecb.europa.eu).

Lankstinukas apie serijos „Europa“ banknotus (2019 m. gegužės mėn.)

Lankstinukas skirtas profesionaliems grynųjų pinigų tvarkytojams ir visiems, kas nori susipažinti su 5, 10, 20, 50, 100 ir 200 eurų nominalų serijos „Europa“ banknotais ir jų apsaugos priemonėmis.

Formatas 105 x 210 mm

Eurų banknotų ir monetų plakatas (2019 m. gegužės mėn.)

Dvipusis plakatas, kuriame ant vienos pusės vaizduojami 5, 10, 20, 50, 100 ir 200 eurų nominalų serijos „Europa“ banknotai, o ant kitos pusės – eurų monetos ir jų nacionalinės pusės. Plakatą tinka naudoti klasėse, parduotuvėse ar profesinio mokymo tikslais.

Formatas A2, 420 x 594 mm

Besikeičiančio vaizdo apsaugos priemonių kortelė (2019 m. gegužės mėn.)

Besikeičiančio vaizdo kortelės su 5, 10, 20, 50, 100 ir 200 eurų nominalų serijos „Europa“ banknotų apsaugos priemonėmis.

Formatas 85 x 54 mm, kredito kortelės dydžio

Informacijos apie naujuosius 100 ir 200 eurų nominalų banknotus suvestinė (2018 m. rugsėjo mėn.)

Šioje suvestinėje pateikiama naudingos informacijos apie naujuosius 100 ir 200 eurų nominalų banknotus ir apie grynuosius pinigus apskritai. Tik internetu

Formatas A4, 210 x 297 mm

Grynųjų pinigų tvarkytojams skirta mokomoji priemonė

Mokymo kursas Žinios apie banknotus skirtas padėti grynųjų pinigų tvarkytojams susipažinti su eurų banknotais ir išmokti nustatyti, ar eurų banknotai tikri ir tinkami naudoti. Kursas parengtas pagal Banco de Portugal parengtą mokymo programą ir e. mokymosi priemonę. Jį sudaro keturi moduliai apie:

  1. eurų banknotų savybes,
  2. eurų banknotų tikrumą,
  3. euro banknotų tinkamumą naudoti ir
  4. sugadintus eurų banknotus.

Daugiau apie tai, kaip mes kovojame su pinigų padirbinėjimu ir ką daryti gavus įtartiną pinigą, skaitykite mūsų interneto svetainės puslapiuose Apsauga nuo padirbinėjimo ir Apsaugos priemonės.

Visi šios dalies puslapiai