Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Grynųjų pinigų tvarkymas

Eurų banknotų autentiškumo ir tinkamumo apyvartai tikrinimas bei pakartotinis išleidimas į apyvartą

Dėl galimybės pakartotinai išleisti eurų banknotus į apyvartą bankai ir kiti grynųjų pinigų tvarkytojai gali veiksmingiau ir ekonomiškai efektyviau tiekti pinigus. Banknotų patikimumui užtikrinti Europos Centrinis Bankas (ECB) priėmė Sprendimą ECB/2010/14 dėl eurų banknotų autentiškumo ir tinkamumo apyvartai tikrinimo bei pakartotinio išleidimo į apyvartą.

Sprendimas ECB/2010/14, pakeitęs dokumentą „Padirbtų eurų banknotų atpažinimo ir tinkamų naudoti eurų banknotų rūšiavimo, kurį atlieka kredito įstaigos ir kiti profesionalūs grynųjų pinigų tvarkytojai, sistema“, pradėtas taikyti 2011 m. sausio 1 d. Jis buvo iš dalies pakeistas 2012 m. rugsėjo 7 d. Sprendimu ECB/2012/19, priimtu siekiant išaiškinti tam tikrus reikalavimus ir praplėsti sprendimo taikymo sritį, kad jis apimtų ir naujos serijos eurų banknotų autentiškumo ir tinkamumo apyvartai tikrinimą, ir 2019 m. gruodžio 5 d. Sprendimu ECB/2019/39, kuriame numatyta banknotų, kurių autentiškumas nėra aiškus, pakartotinio apdorojimo galimybė ir nustatoma nauja banknotų tvarkymo aparatų kategorija.
Daugiau

Autentiškumo tikrinimo įrenginiai

ECB skelbia informaciją apie testuotus padirbtų banknotų atpažinimo įrenginius, taip padėdamas banknotų naudotojams pasirinkti jų poreikius geriausiai atitinkantį įrenginį.
Daugiau

Autentiškumo tikrinimo įrenginių savininkams ir operatoriams patariama patiems pasirūpinti, kad jų įrenginiai būtų pritaikyti apdoroti serijos „Europa“ banknotus gerokai prieš šiems banknotams pasirodant apyvartoje, pagal poreikius kreipiantis į įrenginių tiekėjus. Be to, įsigyjant įrenginius patariama išsiaiškinti, ar juos galima lengvai pritaikyti visų serijos „Europa“ banknotų apdorojimui.

Visi šios dalies puslapiai