Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kuris projekto etapas šiuo metu vyksta?

Tikrai europinė iniciatyva

Esame visiškai įsipareigoję toliau bendradarbiauti su visais šio proceso dalyviais. Esame pasirengę bendradarbiauti, be kitų suinteresuotųjų subjektų, su ES teisėkūros institucijomis, rinkos dalyviais ir pilietinės visuomenės organizacijomis, kad užtikrintume, jog niekas neliktų nuošalyje.

Skaitmeninio euro projekto tiriamojo etapo metu atlikto darbo rezultatai sudarė pagrindą parengiamajam etapui. Kaip patvirtinta, jis prasidės 2023 m. lapkričio mėn.  

Parengiamojo etapo tikslas – padėti pagrindus galimam skaitmeninio euro išleidimui. Tai apima skaitmeninio euro taisyklių sąvado užbaigimą ir paslaugų teikėjų, kurie galėtų sukurti skaitmeninio euro platformą bei infrastruktūrą, atranką. Be to, šio etapo metu bus atliekami testai ir eksperimentai tam, kad galutinis rezultatas atitiktų tiek Eurosistemos reikalavimus, tiek naudotojų poreikius.

Sprendimą, ar galiausiai išleisti skaitmeninį eurą, bus galima svarstyti tik vėlesniame etape – Europos lygmeniu sukūrus skaitmeniniam eurui reikalingą teisės aktų sistemą.

Visi šios dalies puslapiai