Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kaip įgyvendiname savo strateginius klimato srities tikslus

Tam, kad galėtume įgyvendinti savo strateginius klimato srities tikslus ir priimti tikslingus bei veiksmingus sprendimus, mums visų pirma reikalinga patikima klimato kaitos poveikio analizė. Pastarajai atlikti reikalingi patikimi duomenys ir modeliavimo metodai.

Su klimatu susijusią riziką išmatuoti ir modeliuoti yra ypatingai sudėtinga, nes ji pasireiškia per ilgą laikotarpį, yra netiesinė, pasaulinio masto ir labai neapibrėžta. Nepaisant to, mokslininkai ragina jau dabar imtis veiksmų.

Kaip ECB sprendžia šį sudėtingą klausimą?

Klimato srities tikslų siekiame vadovaudamiesi tripakope strategija: pagal ją imamės neatidėliotinų veiksmų, tačiau kartu galime gilinti savo turimas žinias ir atitinkamai koreguoti politiką.

GERINAME su klimatu susijusių duomenų kokybę

Siekdami nuolat gerinti su klimato kaita susijusių duomenų kokybę ir kiekybę, finansų sektoriui pristatome pradinį su klimato kaita susijusių rodiklių rinkinį.

TOBULINAME įvairią mūsų analizę

Tobulėjant duomenims apie klimato kaitą, siekiame tobulinti ir mūsų makroekonominius modelius, scenarijų analizę bei rizikos vertinimą. Tai mums padeda geriau atsižvelgti į klimato riziką ir įvertinti dėl žaliosios pertvarkos galinčias kilti galimybes.

Plečiantis žinioms ir supratimui, galime priimti vis geriau pagrįstus sprendimus dėl politikos.

KOREGUOJAME savo politiką

Vadovaudamiesi analizės rezultatais imamės veiksmų tose srityse, kuriose, mūsų vertinimu, jie reikalingi, kaip antai įmonių obligacijos, mūsų investicijos ir mūsų aplinkosauginis pėdsakas.

Gerėjant duomenų apie klimato kaitą kokybei ir tobulėjant su tuo susijusiems modeliams, atitinkamai koreguojame savo politiką. Kitaip tariant, mūsų klimato srities strategija, laikui bėgant, bus nuosekliai plėtojama ir tobulinama.

Visi šios dalies puslapiai