Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Teisiniu požiūriu eurų banknotus leisti gali tiek ECB, tiek euro zonos nacionaliniai centriniai bankai. Tačiau realybėje tik nacionaliniai centriniai bankai fiziškai leidžia ir išima iš apyvartos eurų banknotus. ECB nevykdo kasos operacijų ir nedalyvauja grynųjų pinigų operacijose. Kalbant apie eurų monetas, vieninteliai teisėti jų leidėjai yra euro zonos šalys. Visus su monetomis susijusius klausimus euro zonos lygmeniu koordinuoja Europos Komisija. Daugiau informacijos žr. susijusiuose Europos komisijos interneto svetainės puslapiuose.

ECB ir nacionalinių centrinių bankų įsipareigojimai.

ECB prižiūri nacionalinių centrinių bankų veiklą ir skatina tolesnį grynųjų pinigų paslaugų derinimą euro zonoje, o nacionaliniai centriniai bankai yra atsakingi už grynųjų pinigų platinimo nacionalinių sistemų veikimą savo šalyse. Nacionaliniai centriniai bankai leidžia banknotus ir monetas į apyvartą per bankų sistemą ir, šiek tiek mažesniu mastu, per mažmeninės prekybos sistemą. ECB negali atlikti šių operacijų, nes neturi specialių techninių padalinių (skirstymo, banknotų tvarkymo padalinių, saugyklų ir kt.).

The €uro

Visi šios dalies puslapiai