Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

ECB istoriniai archyvai

Mūsų istorija mums svarbi.

ECB istoriniai archyvai sukurti siekiant išsaugoti ECB institucinę atmintį, didinti skaidrumą ir suteikti visuomenei galimybę gilinti žinias apie ekonominės ir pinigų sąjungos, Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) ir Eurosistemos istoriją.

ECB yra įsipareigojęs saugoti istorinę vertę turinčius dokumentus ir užtikrinti viešą prieigą prie jų. Atsižvelgdamas į integruotą ECBS, Eurosistemos ir susijusių archyvų struktūrą, šiam tikslui pasiekti ECB dirba kartu su ES valstybių narių nacionaliniais centriniais bankais.

Jus domina informacija apie ECB ir jo pirmtakų vaidmenį? Norite sužinoti daugiau apie veiksmus, kurių buvo imtasi ekonominei ir pinigų sąjungai sukurti, ir kokį poveikį praeityje priimti sprendimai tebedaro jūsų kasdieniam gyvenimui?

Jei taip, ECB istoriniuose archyvuose galite susipažinti su ECB turimais senesniais nei 30 metų dokumentais, kurie buvo išslaptinti pagal Sprendimą ECB/2023/17.

Sužinokite daugiau apie ECB istorinius archyvus

ECB istoriniuose archyvuose saugomus dokumentus yra parengę:

Europos ekonominės bendrijos valstybių narių centrinių bankų valdytojų komitetas (1964–1993 m.) Europos piniginio bendradarbiavimo fondas (1973–1993 m.) Žako Deloro komitetas (1988–1989 m.) Europos pinigų institutas (1994–1998 m.) Europos Centrinis Bankas (nuo 1998 m. iki dabar)

ECB istoriniuose archyvuose taip pat saugoma audiovizualinė medžiaga ir artefaktai.

Kiekvienoje skiltyje rasite daugiau informacijos apie ECB archyvus ir prieigą prie išslaptintų dokumentų, kurie paskelbti internete.

Paslaugos naudotojams

Jei vykdote mokslinį tyrimą ir norite gauti dokumentų iš ECB istorinių archyvų, parašykite (viena iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų) atitinkamu adresu:

archives@ecb.europa.eu

arba:

ECB Archives
European Central Bank
Information Governance Division
Sonnemannstrasse 22

60314 Frankfurt am Main
Germany (Vokietija)

Su ECB istorinių archyvų dokumentais, esančiais ECB pagrindinio pastato skaitykloje, galite susipažinti ir apsilankę ECB darbo valandomis. Dėl apsilankymo būtina susitarti iš anksto.

Informacija lankytojams
TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Visi šios dalies puslapiai