Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kas būtų skaitmeninis euras?

Skaitmeninis euras būtų skaitmeninės formos grynieji pinigai – Europos Centrinio Banko išleista elektroninė priemonė mažmeniniams mokėjimams atlikti. Kaip tam tikros formos viešaisiais pinigais jais galėtų nemokamai naudotis visi euro zonos gyventojai bet kokiems skaitmeniniams mokėjimams atlikti.

Šiandien gyventojai neturi prieigos prie skaitmeninės formos viešųjų pinigų. Didėjant visuomenės skaitmenizacijai skaitmeninis euras būtų dar vienas mūsų bendrosios valiutos raidos žingsnis.

Pagrindinės savybės

Skaitmeniniai grynieji pinigai

Skaitmeniniais eurais galėtumėte atlikti visus savo skaitmeninius mokėjimus, kaip grynaisiais atliekate fizinius mokėjimus. Tai būtų dar vienas būdas atsiskaityti fizinėse ar internetinėse parduotuvėse arba siųsti pinigus draugams bei šeimai.

Visuotinai priimami

Skaitmeninį eurą galėtumėte naudoti visose euro zonos parduotuvėse ir prekybos vietose, kuriose galimi skaitmeniniai mokėjimai.

Nemokami

Kaip ir banknotai bei monetos, skaitmeniniai eurai būtų viešoji gėrybė, o tai reiškia, kad kiekvienas euro zonos gyventojas galėtų nemokamai atsiskaityti skaitmeniniais eurais.

Prieinami be interneto

Interneto ryšio nereikėtų. Mokėjimus galėtumėte atlikti ir neprisijungę prie interneto.

Saugūs ir užtikrinantys privatumą

Net jeigu mokėjimus skaitmeniniais eurais atliktumėte prisijungę prie interneto, mes negalėtume jūsų identifikuoti pagal mokėjimo duomenis, o mokėjimai neprisijungus prie interneto užtikrintų kone tokį patį privatumą, kokį suteikia mokėjimai grynaisiais.

Garantuotos vertės

Euras visada bus euras. Vieno skaitmeninio euro vertė visada būtų tokia pati kaip ir 1 euro monetos.

Ne dar vienas kriptoturtas

Skaitmeninis euras nebūtų kriptoturtas. Kriptoturto neužtikrina ir nevaldo jokia centrinės valdžios įstaiga, todėl jis yra rizikingas ir nestabilus. Neturite jokios garantijos, kad, prireikus, kriptoturtą galėsite iškeisti į grynuosius pinigus.

Tačiau skaitmeninį eurą užtikrintų Europos Centrinis Bankas – ta pati institucija, kuri užtikrina ir jūsų grynuosius pinigus. Kaip ir grynųjų pinigų, skaitmeninio euro vertė visada atitiks jo nominaliąją vertę. 

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Informacija apie skaitmeninį eurą

Trumpai:

Trumpa apžvalga

Glaustai:

Lankstinukas

Visi šios dalies puslapiai