Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Apie mus

Rūpinamės kainų stabilumu ir jūsų pinigų saugumu

Mūsų darbo Europos Centriniame Banke tikslas – palaikyti kainų stabilumą euro zonoje. To siekiame, kad už turimus pinigus ir rytoj galėtumėte nusipirkti tiek pat, kiek galite šiandien.

Kitas mūsų siekis – užtikrinti, kad Europos bankų sistema būtų saugi ir patikima. Tada ir jūsų pinigai banke bus saugūs.

Mūsų darbas – suvaldyti infliaciją

ECB yra eurą įsivedusių Europos Sąjungos šalių centrinis bankas. Pagrindinis mūsų tikslas – palaikyti kainų stabilumą. Tai darome užtikrindami, kad infliacija būtų nedidelė, stabili ir nuspėjama. Taip siekiame padėti jums planuoti savo santaupas ir išlaidas.

Daugiau apie mūsų pinigų politiką

Rūpinamės bankų sistemos saugumu

Prižiūrime euro zonos bankus, todėl galite būti ramūs, kad jie įveiks sunkumus. Visoje euro zonoje vykdoma nuosekli ir standartizuota priežiūra padeda didinti bankų atsparumą, o kartu ir jūsų pinigų saugumą.

Bankų priežiūros interneto svetainė

Kuriame ir į apyvartą leidžiame eurų banknotus

Investuojame į naujas technologijas, kad banknotai, kuriuos naudojate, būtų saugesni ir atsparesni nusidėvėjimui. Banknotų gamybą ir leidimą į apyvartą deriname su eurą naudojančiomis šalimis.

Eurų banknotai 3D formatu

Užtikriname, kad finansų infrastruktūra veiktų sklandžiai

Kai perkate internetu ar pervedate pinigus, esame pasiruošę jums padėti, nes administruojame tam reikalingą tinklą. Šis tinklas – tai rinkos infrastruktūra, padedanti pinigams sklandžiai ir efektyviai keliauti tiek šalių viduje, tiek ir tarp šalių.

Eurosistema ir mokėjimai

Padedame užtikrinti finansinį stabilumą

Nustatome riziką, galinčią kilti dėl, pavyzdžiui, neramumų akcijų rinkoje ar būsto kainų kritimo, ir rengiame rekomendacijas, kaip ją sumažinti, kad nebūtų išbalansuota finansų sistema. Tai padeda jums ir verslo įmonėms užtikrintai planuoti savo ateitį ir būsimas investicijas.

Mes ir finansinis stabilumas

Istorija

Sužinokite, kaip bendroji valiuta dar labiau suartino Europos šalis ir kaip buvo sukurta bendra bankų priežiūra.

Euro zonos istorija

Sužinokite daugiau apie ECB

Sprendimų priėmimas

Svarbiausius sprendimus, tarp jų dėl palūkanų normų ir kitų pinigų politikos priemonių taikymo, priima Valdančioji taryba.

Sprendimų priėmimas ir balsavimo rotacija
Mūsų pagrindinis pastatas

ECB įsikūręs Frankfurte prie Maino, Vokietijoje. Mūsų pagrindinį pastatą suprojektavo įmonė COOP HIMMELB(L)AU, jis baigtas statyti 2014 m. lapkričio mėn. Tai – unikalus miesto objektas, jungiantis istorinius ir šiuolaikinius elementus.

Pasižvalgyti
Paaiškinimai

Daugiau apie mūsų veiklą sužinoti ir ją suprasti padės mūsų parengti paaiškinimai pagrindinėmis centrinės bankininkystės temomis.

Skaityti paaiškinimus

ECB aiškina paprasčiau

Ką daro ECB? Kas yra infliacija? Kodėl jums svarbus kainų stabilumas? Pažiūrėję šį trijų minučių trukmės filmuką, gausite atsakymą į šiuos ir kitus klausimus.

Susisiekite su mumis

Turite klausimų apie ECB ir jo veiklą? Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus arba savo klausimus atsiųskite mums.

NARŠYTI MŪSŲ INTERNETO SVETAINĖJE

Sužinokite daugiau apie mūsų veiklą

Apsilankymas pas mus

ECB Lankytojų centras rengia ekskursijas ECB, taip pat ir virtualias, bei ekspertų paskaitas, kad lankytojai galėtų daugiau sužinoti apie ECB. Daugiau apie tai, ką siūlome ir kaip galite užsisakyti apsilankymą ar paskaitą, ieškokite puslapyje „Apsilankymas pas mus“.

Apsilankymas pas mus

Dalyvaukite mūsų jaunimo iniciatyvose

Mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Įvairiuose Europos miestuose organizuojame renginius jaunimui, kuriuose turite galimybę tiesiogiai išsakyti savo nuomonę ir mintis.

Mūsų naujausios iniciatyvos
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kam priklauso ECB?

Visi šios dalies puslapiai