Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Atvaizdų naudojimo ir jų atkūrimo taisyklės

Eurų banknotų atvaizdų naudojimas

Eurų banknotų atvaizdus galite naudoti be išankstinio leidimo, jei laikotės ECB taisyklių dėl banknotų atkūrimo (visų pirma žr. Sprendimo ECB/2013/10 2 straipsnį). 

Šiomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad visuomenė nesupainiotų tikrų banknotų su jų kopijomis. Taip galime pasirūpinti, kad eurų banknotai ir toliau būtų patikima ir saugi mokėjimo priemonė.

Naudojimo sąlygos

Jei norite naudoti eurų banknotų atvaizdus, privalote laikytis Sprendime ECB/2013/10 nustatytų jų atkūrimo taisyklių. Kopija – tai bet koks fizinis ar skaitmeninis atvaizdas, kuriame vaizduojamas visas eurų banknotas ar jo dalys arba atskiros jo dizaino elementų dalys. Kopijos, atitinkančios Sprendimo ECB/2013/10 2 straipsnyje nustatytus kriterijus, yra laikomos teisėtomis, nes nėra rizikos, kad visuomenė gali jas supainioti su tikrais eurų banknotais.

Šie kriterijai išsamiai aprašyti Sprendime ECB/2013/10. Toliau pateikiamas trumpas minėtų kriterijų paaiškinimas.

Fizinėms kopijoms taikomų kriterijų paaiškinimas

1.
Jei norite atkurti abi eurų banknoto puses, kopija negali būti tokio pat dydžio kaip tikras eurų banknotas. Kopijos ilgis ir plotis turi būti 200 % ar dar didesnis arba 50 % ar dar mažesnis už atitinkamo eurų banknoto ilgį ir plotį.
2.

Taip pat ir vienpusės eurų banknoto kopijos dydis negali būti toks pat kaip tikro eurų banknoto. Kopijos ilgis ir plotis turi būti 125 % ar dar didesnis arba 75 % ar dar mažesnis už atitinkamo eurų banknoto ilgį ir plotį.

3.
Jei norite atkurti eurų banknoto priekinės arba antrosios pusės dalį, tokia dalis turi būti mažesnė nei 33 % eurų banknoto tikros priekinės pusės arba antrosios pusės.
4.
Galite fiziškai atkurti atskirus dizaino elementus, jei jie nevaizduojami tikrą banknotą primenančiame fone.
5.
Galite fiziškai atkurti eurų banknotus, jei jie gaminami iš medžiagos, kuri atrodo aiškiai besiskirianti nuo tikriems banknotams naudojamos medžiagos.

Skaitmeninėms kopijoms taikomų kriterijų paaiškinimas

1.
Žodis „specimen“ turi būti atspausdintas įstrižai kopijos aiškiomis ir paryškintomis raidėmis (Arial šriftu), o raidžių spalva turi kontrastuoti su atitinkamo eurų banknoto vyraujančia spalva.
2.
Žodžio „specimen“ ilgis turi būti ne mažesnis kaip 75 % kopijos ilgio, o aukštis – ne mažesnis kaip 15 % kopijos pločio.
3.
Originalo dydį 100 % atitinkančios elektroninės kopijos skiriamoji geba negali viršyti 72 taškų colyje.
4.
Galite skaitmeniniu būdu atgaminti atskirus dizaino elementus, jei jie nevaizduojami tikrą banknotą primenančiame fone.Atitinkamų kriterijų neatitinkančios kopijos laikomos neteisėtomis. Bet kas, atkuriantis banknotą, yra asmeniškai atsakingas už tai, kad kopija atitiktų Sprendime ECB/2013/10 išdėstytus kriterijus.

Daugiau informacijos pateikiama toliau nurodytuose dokumentuose.

Neteisėto banknotų skaitmeninių atvaizdų naudojimo prevencija

Eurosistemos pareiga – užtikrinti eurų banknotų patikimumą ir nuolat tobulinti banknotų gamybos technologiją. Eurų banknotai gaminami taikant sudėtingus spausdinimo metodus, o banknotuose įdiegtos įvairios gerai matomos apsaugos priemonės leidžia juos nesunkiai atskirti nuo padirbtų banknotų.

Centrinių bankų pinigų padirbinėjimo prevencijos grupė (CBPPPG) – vienijanti daugiau kaip 30 centrinių bankų – sukūrė banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemą, neleidžiančią naudoti asmeninių kompiuterių, skaitmeninio vaizdavimo įrangos ir programinės įrangos banknotams padirbti.

Šią technologiją savanoriškai įdiegė aparatinės ir programinės įrangos gamintojai. Ji neleidžia asmeniniais kompiuteriais ir skaitmeninėmis vaizdavimo priemonėmis užfiksuoti ar atkurti apsaugoto banknoto atvaizdo. Kitaip tariant, spausdinimo ar skenavimo įrenginys arba skaitmeninė vaizdavimo priemonė, kuriuose įdiegta ši sistema, automatiškai užkirs kelią banknotų atvaizdų kopijavimui ar spausdinimui.

Naudojant technologiją neįmanoma atsekti asmeninio kompiuterio ar skaitmeninės vaizdavimo priemonės naudojimo. Daugiau informacijos apie CBPPPG ir apie tai, kaip banknotų atvaizdų naudojimas yra reglamentuojamas kitose šalyse, pateikta CBPPPG interneto svetainėje.

Parsisiųsti banknotų atvaizdus

Galite parsisiųsti mažos skiriamosios gebos (72 dpi) eurų banknotų atvaizdus.

Eurų banknotų atvaizdai

Jeigu norėtumėte gauti didelės skiriamosios gebos atvaizdų, kreipkitės el. pašto adresu Euro- Banknotes-Images@ecb.europa.eu ir nurodykite savo profesinį ir teisinį pagrindą naudoti tokius atvaizdus.

Prašome taip pat nurodyti:
  • vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis;
  • išsamesnę informaciją apie savo veiklos pobūdį;
  • įmonės interneto svetainės adresą;
  • informaciją apie numatomą atvaizdo (-ų) panaudojimą.

Gavę jūsų el. laišką, paprašysime užpildyti ir pateikti konfidencialumo deklaraciją, pasirašytą jūsų įmonės įgaliotojo atstovo. Jei nenurodysite, kokių konkrečiai atvaizdų jums reikia, pateiksime visų serijos „Europa“ banknotų nominalų atvaizdų rinkinį (300 dpi skiriamosios gebos, TIFF formatu, pažymėta žodžiu „specimen“).


Eurų monetų atkūrimo taisyklės

Leidžiama gaminti tik tokius medalius ar žetonus, kurių negalima supainioti su tikromis eurų monetomis. Taip yra todėl, kad metalinius daiktus, ant kurių yra žodžiai „euro“ arba „euro centas“ arba kurių dizainas panašus į eurų monetų dizainą, galima lengvai supainioti su teisėtam atsiskaitymui naudojamomis monetomis.

Daugiau informacijos apie eurų monetų atkūrimo taisykles rasite Europos Komisijos interneto svetainėje. Taip pat galite kreiptis į bet kurios euro zonos šalies kompetentingą nacionalinę instituciją.

Daugiau informacijos pateikiama toliau nurodytuose dokumentuose.


Norite sužinoti daugiau?

Atsakymus į bendrus klausimus rasite DUK apie eurų banknotų atkūrimo taisykles. 

Visi šios dalies puslapiai