Menu

Atvaizdai

Eurų banknotų atvaizdų naudojimui mūsų išankstinio sutikimo nereikia, jeigu atvaizdai atitinka ECB taisyklių reikalavimus (žr. Sprendimo ECB/2013/10 2 straipsnį). Šiais reikalavimais siekiama užtikrinti, kad atvaizdų nebūtų galima supainioti su tikrais banknotais, o tai svarbu norint išlaikyti pasitikėjimą bendrąja valiuta.

Parsisiųskite mažos skiriamosios gebos banknotų atvaizdų

Eurų banknotų atvaizdai

Galite parsisiųsti mažos skiriamosios gebos (72 dpi) pirmosios serijos ir serijos „Europa“ eurų banknotų atvaizdų suspaustas rinkmenas.

Užsisakykite didelės skiriamosios gebos banknotų atvaizdų

Jeigu norite atkurti kuriuos nors didelės skiriamosios gebos eurų banknotų atvaizdus ir turite teisėtą profesinį interesą tai daryti, rašykite e. pašto adresu info@ecb.europa.eu, nurodydami, kam jums reikalingi atvaizdai, ir:

  • savo vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis;
  • savo verslo veiklos duomenis;
  • savo įmonės interneto svetainės adresą;
  • informaciją apie numatomą atvaizdo (-ų) panaudojimą.

Gavę jūsų e. laišką, paprašysime užpildyti ir pateikti konfidencialumo deklaraciją, pasirašytą jūsų įmonės įgaliotojo atstovo. Jeigu nenurodysite, kokių konkrečiai atvaizdų jums reikia, pateiksime naujausio į apyvartą išleisto ar viešai pristatyto serijos „Europa“ eurų banknoto atvaizdų (300 dpi; TIFF formatu, pažymėtų žodžiu „SPECIMEN“ („Pavyzdys“)). Šie atvaizdai nesuaktyvina banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemos. Gavę tinkamai užpildytą ir pasirašytą konfidencialumo deklaraciją, prašymą stengsimės patenkinti per penkias darbo dienas.

Neteisėto banknotų skaitmeninių atvaizdų naudojimo prevencija

Banknotų padirbinėjimui vis dažniau naudojama skaitmeninė vaizdavimo aparatinė ir programinė įranga. Reaguodama į šią grėsmę, Centrinių bankų pinigų padirbinėjimo prevencijos grupė (per 30 centrinių bankų grupė, sudaryta Dešimties grupės (G10) šalių centrinių bankų valdytojams pareikalavus) sukūrė banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemą (angl. Counterfeit Deterrence System, CDS), neleidžiančią užfiksuoti ar atkurti apsaugotų banknotų atvaizdų. Šią sistemą savanoriškai įdiegė aparatinės ir programinės įrangos gamintojai.

Reprodukcijų gaminimo taisyklės

Eurų banknotai

Šiomis taisyklėmis siekiama padidinti eurų banknotų saugumą. Jomis užtikrinama, kad visuomenė galėtų atskirti tikrus banknotus nuo jų reprodukcijų.

Jeigu reklamoje ar iliustracijose naudojamų reprodukcijų negalima supainioti su tikrais banknotais, jas galima naudoti be išankstinio ECB leidimo.

Daugiau informacijos rasite čia:

Eurų monetos

Metalinius daiktus, ant kurių yra žodžiai „euro“ ar „euro centas“ arba kurių dizainas yra panašus į eurų monetų dizainą, visuomenė gali supainioti su teisėtam atsiskaitymui naudojamomis monetomis.

Leidžiama gaminti tik medalius ar kitokius simbolius, kurių negalima supainioti su tikromis eurų monetomis.

Daugiau informacijos rasite čia: