Atvaizdai
Eurų banknotų atvaizdų naudojimui mūsų išankstinio sutikimo nereikia, jeigu atvaizdai atitinka ECB taisyklių reikalavimus (žr. Sprendimo ECB/2013/10 2 straipsnį). Šiais reikalavimais siekiama užtikrinti, kad atvaizdų nebūtų galima supainioti su tikrais banknotais, o tai svarbu norint išlaikyti pasitikėjimą bendrąja valiuta.
Parsisiųskite mažos raiškos banknotų atvaizdų
Galite parsisiųsti mažos raiškos (72 dpi) pirmosios serijos ir serijos „Europa“ eurų banknotų atvaizdų suspaustas rinkmenas.
Eurų banknotų atvaizdaiUžsisakykite didelės raiškos banknotų atvaizdų
Jeigu norite atkurti kuriuos nors didelės raiškos eurų banknotų atvaizdus ir turite teisėtą profesinį interesą tai daryti, rašykite el. pašto adresu info@ecb.europa.eu, nurodydami, kam jums reikalingi atvaizdai, ir:
- savo vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis;
- savo verslo veiklos duomenis;
- savo įmonės interneto svetainės adresą;
- informaciją apie numatomą atvaizdo (-ų) panaudojimą.
Gavę jūsų el. laišką, paprašysime užpildyti ir pateikti konfidencialumo deklaraciją, pasirašytą jūsų įmonės įgaliotojo atstovo. Jeigu nenurodysite, kokių konkrečiai atvaizdų jums reikia, pateiksime naujausio į apyvartą išleisto ar viešai pristatyto serijos „Europa“ eurų banknoto atvaizdų (300 dpi; TIFF formatu, pažymėtų žodžiu „SPECIMEN“ („Pavyzdys“)). Šie atvaizdai nesuaktyvina banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemos. Gavę tinkamai užpildytą ir pasirašytą konfidencialumo deklaraciją, prašymą stengsimės patenkinti per penkias darbo dienas.
Neteisėto banknotų skaitmeninių atvaizdų naudojimo prevencija
Banknotų padirbinėjimui vis dažniau naudojama skaitmeninė vaizdavimo aparatinė ir programinė įranga. Reaguodama į šią grėsmę, Centrinių bankų pinigų padirbinėjimo prevencijos grupė (per 30 centrinių bankų grupė, sudaryta Dešimties grupės (G10) šalių centrinių bankų valdytojams pareikalavus) sukūrė banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemą (angl. Counterfeit Deterrence System, CDS), neleidžiančią užfiksuoti ar atkurti apsaugotų banknotų atvaizdų. Šią sistemą savanoriškai įdiegė aparatinės ir programinės įrangos gamintojai.
Reprodukcijų gaminimo taisyklės
Eurų banknotai
Šiomis taisyklėmis siekiama padidinti eurų banknotų saugumą. Jomis užtikrinama, kad visuomenė galėtų atskirti tikrus banknotus nuo jų reprodukcijų.
Jeigu reklamoje ar iliustracijose naudojamų reprodukcijų negalima supainioti su tikrais banknotais, jas galima naudoti be išankstinio ECB leidimo.
Daugiau informacijos rasite čia:
- 2013 m. balandžio 19 d. ECB sprendimas dėl eurų banknotų nominalų, specifikacijų, atkūrimo, keitimo ir išėmimo iš apyvartos (ECB/2013/10), OL L 118, 2013 4 30, p. 37
- 2003 m. kovo 20 d. ECB gairės dėl priemonių vykdymo siekiant sukliudyti atkurti neatitinkančias reikalavimų euro banknotų kopijas ir dėl euro banknotų keitimo bei jų išėmimo iš apyvartos (ECB/2003/5), OL L 78, 2003 3 25, p. 20
- 2013 m. balandžio 19 d. ECB gairės, kuriomis iš dalies keičiamos Gairės ECB/2003/5 dėl priemonių vykdymo siekiant sukliudyti atkurti neatitinkančias reikalavimų euro banknotų kopijas ir dėl euro banknotų keitimo bei jų išėmimo iš apyvartos (ECB/2013/11), OL L 118, 2013 4 30, p. 43
Eurų monetos
Metalinius daiktus, ant kurių yra žodžiai „euro“ ar „euro centas“ arba kurių dizainas yra panašus į eurų monetų dizainą, visuomenė gali supainioti su teisėtam atsiskaitymui naudojamomis monetomis.
Leidžiama gaminti tik tokius medalius ar žetonus, kurių negalima supainioti su tikromis eurų monetomis.
Daugiau informacijos rasite čia:
- 2004 m. gruodžio 6 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2182/2004 dėl į euro monetas panašių medalių ir žetonų
- 2004 m. gruodžio 6 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2183/2004, išplečiantis Reglamento (EB) Nr. 2182/2004 dėl į euro monetas panašių medalių ir žetonų taikymą nedalyvaujančioms valstybėms narėms