Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Su klimatu susijusios finansinės informacijos atskleidimas

Kovai su klimato kaita pirmiausia privalome turėti patikimų duomenų. Tik tada galėsime tiksliai įvertinti savo poveikį klimatui ir suprasti, su kokia rizika susiduriame. Tai sukuria pagrindą imtis prasmingų ir veiksmingų veiksmų.

Kokią informaciją atskleidžiame?

Atskleidžiame išsamią informaciją apie anglies dioksido išmetimo rodiklį ir klimato srities riziką, susijusią su Europos Centrinio Banko (ECB) ir euro zonos nacionalinių centrinių bankų (kartu su ECB vadinamų Eurosistema) turimu finansiniu turtu. Didesnis skaidrumas padeda mums geriau suprasti mūsų portfelių poveikį klimatui, priimti daugiau informacija pagrįstų sprendimų dėl su klimatu susijusių tikslų įgyvendinimo. Tai ir kitiems padeda geriau suprasti su klimatu susijusią riziką ir jos poveikį. 2023 m. ECB ir kiti Eurosistemos centriniai bankai pradėjo kartu skelbti su klimatu susijusią finansinę informaciją, atnaujinamą kartą per metus.

Ilgainiui ši informacija rodys mūsų pastangas mažinti išmetamo angies dioksido kiekį siekiant prisidėti prie Paryžiaus tikslų įgyvendinimo. Ją turint ir mums patiems bus lengviau stebėti savo pažangą ir koreguoti rodiklius, jei to prireiktų.

Kokia informacija atskleidžiama?

ECB skelbia informaciją apie Eurosistemos centrinių bankų pinigų politikos portfeliuose turimą finansinį turtą. Be to, visi Eurosistemos centriniai bankai skelbia informaciją apie savo ne pinigų politikos portfelius, kuriuos kiekvienas iš jų valdo pagal savo atsakomybę.

Vienas suderintas požiūris visoje euro zonoje

Informacija atskleidžiama vadovaujantis bendrais Eurosistemos būtinaisiais informacijos atskleidimo sistemos reikalavimais, parengtais vadovaujantis Su klimatu susijusios finansinės informacijos atskleidimo darbo grupės ir anglies apskaitos specialistų partnerystės (anglų k. Partnership for Carbon Accounting Financials) rekomendacijomis.

Eurosistemoje atskleistos informacijos sąrašas pateiktas toliau.

Eurosistemos su klimatu susijusios atskleidžiamos finansinės informacijos apžvalga

Euro zona

Europos Centrinis Bankas

Austrija

Oesterreichische Nationalbank

Belgija

Nationale Bank van België / Banque Nationale de Belgique

Kroatija

Hrvatska narodna banka

Kipras

Central Bank of Cyprus

Estija

Eesti Pank

Suomija

Suomen Pankki – Finlands Bank

Prancūzija

Banque de France

Vokietija

Deutsche Bundesbank

Graikija

Bank of Greece

Airija

Banc Ceannais na hÉireann / Central Bank of Ireland

Italija

Banca d’Italia

Latvija

Latvijas Banka

Lietuva

Lietuvos bankas

Liuksemburgas

Banque centrale du Luxembourg

Malta

Bank Ċentrali ta' Malta / Central Bank of Malta

Nyderlandai

De Nederlandsche Bank

Portugalija

Banco de Portugal

Slovakija

Národná banka Slovenska

Slovėnija

Bank Slovenije

Ispanija

Banco de España

TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Visi šios dalies puslapiai