Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Makroekonominės prognozės

Makroekonominės prognozės rengiamos siekiant numatyti ir suprasti būsimą ekonomikos būklę plačiąja prasme. Jose pateikiama informacija apie ekonomikos augimą, infliaciją, darbo užmokestį, užimtumą ir prekybą.

Eurosistemos ir ECB ekspertai rengia euro zonos ir platesnes pasaulio ekonomikos makroekonomines prognozes. Jos padeda ECB valdančiajai tarybai įvertinti ekonomikos raidą ir riziką kainų stabilumui.

Prognozės skelbiamos keturis kartus per metus (kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais).

2024 m. kovo mėn.
Glaustai

Infliacijos perspektyva

Per keletą ateinančių metų infliacija turėtų mažėti, bet lėtesniu tempu nei 2023 m. Dėl mažesnio kainų spaudimo ir ECB pinigų politikos poveikio bendroji infliacija, 2023 m. buvusi 5,4 %, turėtų sumažėti iki 2,3 % (2024 m.), 2,0 % (2025 m.) ir 1,9 % (2026 m.).

Daugiau
Bendrojo vidaus produkto perspektyva

Artimiausiu laikotarpiu dėl griežtų finansavimo sąlygų ir sumažėjusio pasitikėjimo ekonomikos augimas vis dar bus nedidelis. Mažėjant infliacijai, atsigaunant namų ūkių pajamoms ir stiprėjant užsienio paklausai, realusis BVP turėtų augti 0,6 % (2024 m.), 1,5 % (2025 m.) ir 1,6 % (2026 m.).

Daugiau

Visas tekstas

Čia išsamiai aprašytas euro zonos ekonomikos perspektyvos vertinimas.

Skaityti prognozes

Dabartinės ir ankstesnės prognozės

Palyginkite ankstesnes infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Ankstesnes euro zonos ir euro zonos šalių prognozes galima parsisiųsti.

Visos mūsų makroekonominės prognozės

Panagrinėkite rezultatus

Visi šios dalies puslapiai