Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Makromajanduslik ettevaade

Makromajandusliku ettevaate eesmärk on prognoosida ja mõista laiaulatuslikult majanduse edasist arengut. Ettevaade hõlmab teavet majanduskasvu, inflatsiooni, palkade, töötuse ja kaubanduse kohta.

Eurosüsteemi ja EKP ekspertide koostatav makromajanduslik ettevaade käsitleb nii euroala kui ka maailmamajanduse väljavaadet. EKP nõukogu kasutab seda majandusarengu ning hinnastabiilsusega seotud riskide hindamiseks.

Ettevaade avaldatakse neli korda aastas (märtsis, juunis, septembris ja detsembris).

Märts 2024
Lühiülevaade

Inflatsiooni väljavaade

Inflatsioon peaks paari järgmise aasta jooksul pidurduma, ehkki 2023. aastaga võrreldes vaoshoitumas tempos. Kulusurve taandumise ja EKP rahapoliitika toimel peaks koguinflatsiooni näitaja alanema 5,4%-lt 2023. aastal 2,3%-le 2024. aastal ja 2,0%-le 2025. aastal ning jõudma 2026. aastal 1,9%ni.

Vaata lähemalt
Sisemajanduse koguprodukti väljavaade

Majanduskasv püsib lähiajal karmide rahastamistingimuste ja vähese kindlustunde keskkonnas loid. Aeglustuva inflatsiooni, kodumajapidamiste paranevate sissetulekute ja suureneva välisnõudluse toel peaks SKP reaalkasv olema 2024. aastal 0,6%, 2025. aastal 1,5% ning 2026. aastal 1,6%.

Vaata lähemalt

Aruande terviktekst

Aruandes antakse üksikasjalik hinnang euroala majanduse arengule.

Loe aruannet

Värskeim ettevaade ja varasemad väljaanded

Võrdle inflatsiooni ja majanduskasvu varasemaid prognoose. Varasemad ettevaated kogu euroala ja euroala riikide kohta on kättesaadavad allalaadimiseks.

Kõik makromajanduslikud ettevaated

Kõik selle jaotise teemad