Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

EKP peamaja

Peamaja nüüdisaegsele keskpangale

Aadressil Sonnemannstrasse 20 asuv hoone valmis 2014. aasta novembris. See on linnakeskkonnas ainulaadne teetähis, milles on ühendatud nii ajaloolised kui ka modernsed elemendid, säilitades Frankfurdi endise hulgimüügituru Grossmarkthalle konstruktsiooni.

EKP peamaja

EKP uue hoone kavandamisel lähtuti esialgsest visioonist, et tegemist on Euroopa ühtse turuga, kus kasutatakse oma vääringut. Pärast hoolikat kaalumist leiti 2001. aastal, et EKP uue büroohoone ehitamiseks sobib Grossmarkthalle ala.

EKP peahoone – kontseptsioonist lõpptulemuseni

Energiakontseptsioon

Hoone projekti aluspõhimõtteks sai energiatõhusus. Hoonekompleks on varustatud vihmavee kogumise ja taaskasutamise süsteemiga ning arvutikeskuse genereeritavat kuumust kasutatakse ruumide kütmiseks. Hoonet kütab ja jahutab ka rajatud maasoojussüsteem.

Loe lähemalt keskkonnakaitse kohta EKPs

Mälestusmärk

Aastad 1941–1945 tähistavad Grossmarkthalle ajaloo süngeimat ajajärku, mil hoone idatiiva keldrit kasutati juutide küüditamise korraldamisel. Endise juutide kogumispunkti asukohta on püstitatud mälestusmärk holokausti ohvritele.

Loe lähemalt mälestusmärgi kohta Ellujäänu jutustab oma loo

Vaata kiirluubis

Puu- ja köögiviljaturust Euroopa Keskpanka uueks hooneks: teekond kontseptsioonist lõpptulemuseni kestis veidi rohkem kui kümme aastat ja selle tulemusena loodi Frankfurdi idaosas vastukaal kesklinnas paiknevatele pilvelõhkujatele.

Faktid ja arvud

185m

185 meetri kõrgune büroohoone

250m

250 meetri pikkune Grossmarkthalle

120,000m2

120 000 m2 suurune kogupindala

700trees

700 puud on istutatud krundile

6,000panels

6000 paneeli katavad büroohoone välisfassaadi

73km

73 kilomeetrit uuendatud fassaadivuuke

Kõik selle jaotise teemad