Otsingu valikud
Home Meedia Suunaviidad Uuringud & vljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Tvimalused
Soovitused
Sorteeri

Meedia

Peame väga oluliseks selget ja tõhusat suhtlust

Selge ja tõhus suhtlus on meile väga oluline. Kui EKP otsuseid mõistetakse paremini, muudab see rahapoliitika tõhusamaks. Meedial on selles protsessis tähtis roll. Ühtlasi aitab meedia meil täita aruandekohustust Euroopa üldsuse ees. Ajakirjanikud osalevad meie pressikonverentsidel, küsitlevad poliitikakujundajaid ning kajastavad kõnesid ja väljaandeid.

Pressiteated

Pressiteadetes käsitletakse paljusid teemasid ning teavitatakse EKP otsustest ja uutest andmetest.

Pressiteated

Pressikonverentsid

Pärast rahapoliitikaistungeid selgitab EKP president Christine Lagarde tehtud otsuseid ja vastab ajakirjanike küsimustele. Pressikonverentse saab jälgida otseülekandena veebis ja need annavad teavet EKP nõukogu kaalutluste kohta.

Pressikonverentsid

EKP blogi

Blogis avaldatakse poliitikakujundajate vaatenurki hiljutiste otsuste ning euroala ja maailmamajanduse suundumuste kohta. Artiklid tuginevad EKP analüüsidele ja uuringutele.

EKP blogi

Rahapoliitikaistungite protokollid

Rahapoliitikaistungite protokollides esitatakse kokkuvõte aruteludest. Need annavad üldsusele lisateavet EKP võetud meetmete kohta. Protokollid avaldatakse neli nädalat pärast iga rahapoliitikaistungit.

Rahapoliitikaistungite protokollid

Kõned

EKP juhatuse liikmed peavad sageli kõnesid nii Euroopas kui ka mujal maailmas, et aidata mõista EKP poliitikat ja otsuseid. Kõnedes käsitletakse ka muid teemasid, mis puudutavad keskpangandust, finantssüsteemi ja majandust üldisemalt.

Kõned

Intervjuud

Intervjuudes saavad ajakirjanikud esitada küsimusi otse EKP juhatuse liikmetele. Nende mõttevahetuste stenogrammid avaldatakse.

Intervjuud

Vaata lähemalt

Taskuhäälingud

EKP taskuhäälingutes jagatakse teavet majandusest ja keskpangandusest. Saadetes käsitletakse euroala majanduse seisukohalt olulisi teemasid ja suundumusi.

Taskuhäälingud
Avalikud esinemised ja muu tegevus

Nädala ajakavas teatatakse avaldatavatest väljaannetest ja eelseisvatest sündmustest (otsustusorganite istungid, pressikonverentsid ja avalikud esinemised). Ajakava ajakohastatakse igal reedel.

Nädala ajakava
Esinemiskutsed

Kui soovite kutsuda enda korraldatavale üritusele kõnelema mõnda EKP juhatuse liiget, palun täitke esinemiskutse vorm ja me võtame teiega ühendust.

Esinemiskutse vorm

Võta ühendust

Ajakirjanikud saavad ühendust võtta EKP pressiesindajatega. Ühtlasi korraldab EKP ajakirjanikele seminare, kus antakse põhjalik ülevaade EKP tegevusest.

VAATA LISAKS

Muud teabeallikad

Juhatuse liikmete välissuhtluse põhimõtted

EKP juhatus on kokku leppinud põhimõtetes, millest lähtutakse üldsusega suhtlemisel. Meie poliitikakujundajad väärtustavad selget, tõhusat ja õigeaegset teabevahetust.

Juhtpõhimõtted

Ajakavad

Teavet eelseisvate pressikonverentside toimumise ja statistikateemaliste teadete avaldamise kuupäevade ning pakkumisoperatsioonide ajakavade kohta saab allpool toodud lingi kaudu.

Ajakavad
POLE ASJATUNDJA? TUTVU SUUNAVIITADEGA
LOE LÄHEMALT
Mis on vaikimisperiood?

Kõik selle jaotise teemad