Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa

Médiá

Jasná a účinná komunikácia je pre nás veľmi dôležitá

Záleží nám na jasnej a účinnej komunikácii. Naša menová politika je účinná, ak verejnosť rozumie našim rozhodnutiam. Médiá v tomto procese zohrávajú dôležitú úlohu, aj vzhľadom na našu povinnosť zodpovedať sa občanom Európy. Novinári sa zúčastňujú na našich tlačových konferenciách, vedú rozhovory s tvorcami politík a prinášajú správy o prejavoch a publikáciách.

Tlačové správy

ECB zverejňuje tlačové správy zo širokého spektra oblastí. Informuje v nich o svojich rozhodnutiach a nových údajoch.

Tlačové správy

Tlačové konferencie

Po menovopolitických zasadnutiach prezidentka ECB Christine Lagardová vysvetľuje prijaté rozhodnutia a odpovedá na otázky novinárov. Tieto tlačové konferencie, ktoré sa tiež vysielajú naživo prostredníctvom webcastu, poskytujú bližší pohľad na argumentáciu Rady guvernérov.

Tlačové konferencie

Blog ECB

Na našom blogu sa tvorcovia politík delia o svoje názory na najnovšie rozhodnutia a trendy týkajúce sa ekonomiky eurozóny a ďalších tém. Články vychádzajú z analýz a výskumu ECB.

Blog ECB

Správy z menovopolitických zasadaní

Tieto správy sa zverejňujú štyri týždne po každom menovopolitickom zasadaní a obsahujú súhrn rokovaní. Ide o ďalší spôsob, ako svoje rozhodnutia vysvetľujeme verejnosti.

Správy z menovopolitických zasadaní

Prejavy

Členovia Výkonnej rady vo svojich prejavoch na rôznych podujatiach v Európe i mimo nej približujú politiky a rozhodnutia ECB verejnosti. Venujú sa aj ďalším témam z oblasti centrálneho bankovníctva, finančného systému a širšej ekonomiky.

Prejavy

Rozhovory

Predstavitelia médií môžu viesť s členmi Výkonnej rady rozhovory a klásť im otázky. Z rozhovorov zverejňujeme prepisy.

Rozhovory

Viac informácií

Podcasty

Podcast ECB prináša bližšie informácie zo sveta ekonomiky a centrálneho bankovníctva. Zaoberá sa aktuálnymi témami a trendmi súvisiacimi s ekonomikou eurozóny.

Podcasty
Verejné vystúpenia a ďalšie aktivity

Týždenný rozvrh informuje o našich nadchádzajúcich publikáciách a podujatiach vrátane zasadaní rozhodovacích orgánov, tlačových konferencií a verejných vystúpení. Rozvrh aktualizujeme každý piatok.

Týždenný rozvrh
Záujem o verejné vystúpenie

Organizujete podujatie a chceli by ste, aby na ňom vystúpil člen Výkonnej rady ECB? Vyplňte príslušný formulár a my sa vám ozveme.

Formulár

Kontakt

Novinári sa v prípade záujmu môžu spojiť s našimi tlačovými referentmi. Pre novinárov tiež organizujeme semináre, na ktorých sa môžu dozvedieť viac o činnosti ECB.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Užitočné materiály

Zásady komunikácie členov Výkonnej rady

Prečítajte si, akými zásadami sa riadi Výkonná rada ECB pri komunikácii s verejnosťou. Ceníme si jasnú, účinnú a včasnú komunikáciu.

Základné zásady

Kalendáre

Tu nájdete termíny budúcich tlačových konferencií, publikácie štatistických údajov a realizácie tendrov.

Kalendáre
PRÍLIŠ ODBORNÁ TÉMA? ECB VYSVETĽUJE
VIAC INFORMÁCIÍ
Čo znamená tiché obdobie?

Všetky stránky v tejto sekcii