Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Ülevaade maksete ja finantsstabiilsuse teemadest

Võimalus maksta turvaliselt on äärmiselt oluline kõigi jaoks

Euroalal tuginevad maksed ulatuslikule infrastruktuurile, mis tagab vahendite ja varade turvalise liikumise ühest kohast teise. EKP juhib osa sellest võrgustikust ja kontrollib ülejäänut.

Samuti jälgime muutusi euroala ja Euroopa Liidu pangandussektoris ning muudes finantssektorites, et selgitada välja finantssüsteemi võimalikud nõrkused ning kontrollida süsteemi tugevust ja vastupidavust.

TARGETi teenused

EKP ja euroala riikide keskpangad haldavad mitut finantsturu infrastruktuuri, mis tagavad sularaha, väärtpaberite ja tagatiste vaba liikumise kogu Euroopas. Neid kokku nimetatakse TARGETi teenusteks.

Mida kujutavad endast TARGETi teenused?

Välkmaksed

Eeldatakse, et raha liigub sama kiiresti kui e-kirjad. Seepärast töötame selle nimel, et välkmakseid oleks võimalik teha kogu euroalal. Pangad saavad kasutada välkmaksete arveldamise teenust (TIPS), mis võimaldab euroala elanikel teha ülekandeid vaid mõne sekundiga.

Mis on välkmaksete arveldussüsteem (TIPS)?

Euro lühiajaline intressimäär (€STR)

€STR on uus viiteintressimäär, mis võeti kasutusele 2019. aasta oktoobris. See kajastab hinda, mida pangad peavad üksteisele üleöölaenude eest maksma. Finantsturud peavad uue intressimäära täielikult kasutusele võtma 2021. aasta lõpuks.

Euro lühiajaline intressimäär (€STR)

Finantsstabiilsuse ülevaade

Väljaandes analüüsitakse võimalikke ohte euroala finantsstabiilsusele. Finantsstabiilsus on väga oluline, kuna on üks püsiva inflatsioonitaseme tagamiseks vajalikke komponente.

Loe finantsstabiilsuse ülevaadet

Kübervastupidavusvõime

Küberründed võivad ohustada nii üksikuid panku kui ka finantssüsteemi tervikuna. Seepärast pöörame suurt tähelepanu kübervastupidavusvõimele ja kutsume finantssektorit üles olema valvas ja hästi valmistunud.

Mis on kübervastupidavusvõime?

Innovatsioon

Uuendused finantssektoris võivad tuua suurt kasu. EKP uurib finantsuuendusi ja nende (võimalikku) mõju finantsturgude toimimisele. Soovime tagada, et tehnoloogilised häired ei mõjutaks lõimumist ja stabiilsust.

Finantsuuendused

Turuinfrastruktuur ja maksed

Lühivideos selgitatakse, kuidas Euroopa makse- ja väärtpaberiarveldussüsteemide turutaristu lõimumine muudab meie igapäevaelu lihtsamaks.

Vaata videot

SULARAHAKÄITLEJAD

Allpool oleva lingi kaudu saavad kasulikku teavet kommertspankades, postkontorites või muudes asutustes töötavad sularahakäitlejad.

Hoia end kursis

Värskeimaid uudiseid maksete ja turuinfrastruktuuri kohta saab lugeda meie uudiskanalitest. 

Pole asjatundja? Tutvu suunaviitadega
Vaata lähemalt
Mis on TARGET2?

Kõik selle jaotise teemad