European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Euroopa Keskpank

Hoiame hinnad stabiilsena ja kaitseme meie vääringut

Euroopa Keskpanga (EKP) ülesanne on hoida hinnad euroalal stabiilsena, et tagada euro püsiv ostujõud.

Ühtlasi tagab EKP Euroopa pangandussüsteemi turvalisuse ja usaldusväärsuse, aidates kaitsta raha, mida inimesed pankades hoiavad.

Hoiame inflatsiooni kontrolli all

EKP on euro kasutusele võtnud Euroopa Liidu riikide keskpank. Meie põhiülesanne on säilitada hinnastabiilsus. Selleks tuleb tagada, et inflatsioon püsib madal, stabiilne ja prognoositav. Sel viisil soovime aidata inimestel oma sääste ja kulutusi planeerida.

Lähemalt EKP rahapoliitikast

Aitame tagada pangandussüsteemi turvalisust

Teeme järelevalvet euroala pankade üle. Selle eesmärk on anda inimestele kindlustunne, et pangad on elujõulised ka kehvematel aegadel. Järjepidev ja ühtne järelevalve kogu euroalal parandab pankade vastupanuvõimet ja aitab seeläbi kaitsta raha turvalisust.

Pangandusjärelevalve veebileht

Europangatähtede väljatöötamine ja emiteerimine

EKP investeerib uutesse tehnoloogialahendustesse, et muuta pangatähed turvalisemaks ja vastupidavamaks. EKP koordineerib pangatähtede tootmist ja emiteerimist euroala riikides.

Tutvu europangatähtedega 3D-formaadis

Finantsinfrastruktuuri sujuv toimimine

E-maksed ja digitaalsed rahaülekanded toimuvad võrgustikus ehk turuinfrastruktuuris, mida hoiab käigus ja toetab EKP. See aitab rahavoogudel toimida sujuvalt ja tõhusalt nii ühe riigi piires kui ka piiriüleselt.

Eurosüsteem ja maksed

Aitame säilitada finantsstabiilsust

EKP tuvastab finantssüsteemi ohustavaid riske, näiteks häireid aktsiaturgudel või eluasemehindade järsku langust, ning annab soovitusi nende leevendamiseks. See annab nii eraisikutele kui ka ettevõtetele kindlustunde edasiste investeerimisplaanide tegemisel.

EKP roll finantsstabiilsuse säilitamisel

Ajalugu

Loe lähemalt, kuidas ühisraha kasutuselevõtt ja ühtse pangandusjärelevalve loomine on Euroopa riike üksteisele lähemale toonud.

Euroala ajalugu

Lähemalt EKP kohta

Otsuste tegemine

Kõige olulisemad otsused (sh otsused baasintressimäärade ja rahapoliitika instrumentide kohta) võtab vastu EKP nõukogu.

Otsuste tegemine ja hääleõiguse rotatsioon
EKP peahoone

EKP asub Frankfurdis Maini ääres. EKP uue peahoone projekteeris arhitektuuribüroo COOP HIMMELB(L)AU ja see valmis 2014. aasta novembris. Hoonekompleksis on ühendatud nii ajaloolised kui ka modernsed elemendid, mis loovad linnakeskkonnas ainulaadse teetähise.

Vaata lähemalt
Suunaviidad

Suunaviitade rubriigis olevad teemakäsitlused selgitavad lähemalt keskpangandusega seotud olulisi küsimusi.

Suunaviidad

EKP teemakäsitlused

Millega EKP tegeleb? Mis on inflatsioon? Miks on hinnastabiilsus oluline? Vastused neile küsimustele ja muud huvitavat leiab kolmeminutilises tutvustavas videoklipis.

Võta meiega ühendust

Sul on küsimusi EKP ja meie tegevuse kohta? Allpool olevalt lingilt leiad vastused kõige sagedasematele küsimustele ja saad ka ise küsimusi esitada.

TUTVU VEEBILEHEGA

Tutvu lähemalt EKP tegevusega

EKP külastused

EKP külastuskeskus pakub ekskursioone, virtuaalkülastusi ja ekspertide loenguid, et saaksite EKP kohta rohkem teada. EKP külastuste veebilehelt saab nii pakutava kohta rohkem teavet kui ka tegevusjuhiseid külastuse või loengu taotlemiseks.

EKP külastused

Osale noortealgatustes

EKP otsused võivad vahetult mõjutada inimeste igapäevaelu. Korraldame Euroopa riikides erinevaid üritusi, et kaasata noori ning kuulda nende mõtteid ja arvamusi.

Tutvu hiljutiste algatustega
Pole asjatundja? Tutvu suunaviitadega
Vaata lähemalt
Kellele kuulub EKP?

Kõik selle jaotise teemad