Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Digitaalse euro projekti ajakava ja kulgemine

Projekti ettevalmistusetapp algas 2023. aasta novembris ja loob aluse digitaalse euro võimalikule kasutuselevõtule. Selle käigus vormistatakse lõplikult digitaalse euro projekti reeglistik ja valitakse teenuseosutajad, kes suudaksid välja töötada digitaalse euro platvormi ja taristu. Ettevalmistusetapp hõlmab ulatuslikku testimist ja katsetamist ning korrapärast teabevahetust üldsuse ja muude sidusrühmadega, et tagada digitaalse euro vastavus kasutajate vajadustele ja eurosüsteemi nõuetele.

Kajastame projekti kulgu korrapäraselt põhjalikes aruannetes.

Edusammud digitaalse euro väljatöötamisel

Esimene osa – ettevalmistusetapp

Kasutajate privaatsus

Kasutajate privaatsus ja nende isikuandmete kaitse on digitaalse euro lahutamatu osa. Digitaalse euro ülesehitus tugineks uusimatele isikuandmete kaitse meetmetele. Võrguväliste funktsioonide korral pakuks see sularaha kasutamisega võrreldavat privaatsustaset.

Digieuro: privaatsus
Sujuvad maksed kogu Euroopas

Digieuro oleks esimene avaliku sektori digitaalne maksevahend Euroopas. See tugineks digitaalse euro projekti reeglistikule, mis hõlmab ühtseid eeskirju, standardeid ja menetlusi eesmärgiga tagada digieuro maksete ühetaoline toimimine kogu euroalal.

Digitaalse euro projekti reeglistik
Digitaalse euro funktsioonide kavandamine

Digitaalne euro peab täitma kasutajate vajadusi nii interneti- kui ka võrguväliste maksete korral. Oleme analüüsinud lubatavate digieuro kontode arvu ühe kasutaja kohta, kontodele seatavaid piiranguid, digieuro rakendust ja mitmeid muid aspekte.

Digieuro funktsioonide kavandamine

Eduaruanne

Kuidas edeneb töö digitaalse euro privaatsusnõuete, reeglistiku ja funktsioonide väljakujundamisel?

Terviklik eduaruanne

Meediakanalitele

Aruandes tehakse kokkuvõte 2023. aasta novembris alanud ettevalmistusetapi esimese osa tulemustest ja antakse ülevaade järgmistest sammudest.

Pressiteade

Digitaalse euro projekti ajakava

2020. aasta oktoobris avaldas EKP digitaalset eurot käsitleva aruande, milles käsitletakse keskpanga digivääringu – digitaalse euro – võimalikku kasutuselevõttu eurosüsteemis.

Üheksa kuud hiljem tegi EKP nõukogu otsuse digitaalse euro projekti käivitamise kohta. Projekti uurimisetapp kestis 2021. aasta oktoobrist kuni 2023. aasta oktoobrini ning hõlmas võimalike funktsioonide ja levitamismudelite analüüsi tihedas koostöös selliste sidusrühmadega nagu ELi poliitikakujundajad ja turuosalised. Tulemuste põhjal otsustati käivitada ettevalmistusetapp, mis algas 2023. aasta novembris.

Projekti ülevaatlik ajakava allalaadimiseks

Lõplikku otsust digitaalse euro kasutuselevõtu kohta kaalutakse alles pärast seda, kui Euroopa Liidu seadusandlik protsess on lõpule jõudnud.

Kõik selle jaotise teemad