European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Europangatähtede piltide kasutamine

Europangatähtede pilte võib kasutada EKP eelneva loata, kui reproduktsioonid on kooskõlas EKP eeskirjadega (vt eelkõige otsuse EKP/2013/10 artikkel 2). Eeskirju järgides tagatakse, et reproduktsiooni ei aeta segamini ehtsa pangatähega, säilitades niimoodi üldsuse silmis ühisraha usaldusväärsuse.

Pangatähtede madala resolutsiooniga pildid allalaadimiseks

Võimalik on saada kokkupakitud failid, mis sisaldavad madala resolutsiooniga pilte (72 dpi) esimese ja teise seeria pangatähtedest.

Europangatähtede pildid

Pangatähtede kõrgresolutsiooniga pildid

Kui soovite reprodutseerida europangatähtede kõrgresolutsiooniga pilte ja teil on selleks õigustatud ametialane huvi, saatke põhjendatud taotlus meiliaadressile info@ecb.europa.eu ja esitage:

  • oma nimi ja kontaktandmed,
  • äritegevuse üksikasjad,
  • ettevõtte veebilehe aadress,
  • teave pildi või piltide kavandatava kasutamise kohta.

Seejärel palutakse teil täita ja esitada konfidentsiaalsusdeklaratsioon, mille peab allkirjastama teie ettevõtte volitatud esindaja. Kui teie taotluses ei ole esitatud üksikasjalikke soove, saadetakse teile pildid viimati emiteeritud või avalikustatud teise seeria pangatähest (300 dpi; TIFF-vorming; tähistatud sõnaga „SPECIMEN”). Võltsimise ennetussüsteem nende piltide puhul ei käivitu. Püüame teie tellimuse täita viie tööpäeva jooksul alates nõuetekohaselt täidetud ja allkirjastatud konfidentsiaalsusdeklaratsiooni kättesaamisest.

Pangatähtede digitaalpiltide ebaseadusliku kasutamise takistamine

Võltsijad kasutavad üha enam digitaalse pilditöötluse riist- ja tarkvara. Sellest lähtudes on ühine rahvusvaheline võltsimise ennetamise töörühm (G10 keskpankade presidentide soovil algatatud ja rohkem kui 30 keskpangast koosnev rahvusvaheline rühm) välja töötanud võltsimise ennetussüsteemi, mis takistab turvaelementidega kaitstud pangatähtede salvestamist ja reprodutseerimist. Süsteemi on vabatahtlikult kasutusele võtnud riist- ja tarkvaratootjad.

Reprodutseerimiseeskirjad

Europangatähed

Reprodutseerimiseeskirjad aitavad kindlustada europangatähtede usaldusväärsust. Need tagavad, et avalikkus suudab eristada ehtsaid ja võtlsitud rahatähti.

Pangatähtede reproduktsioone võib kasutada reklaamis ja illustratsioonidel EKP eelneva loata, kui neid ei ole võimalik ekslikult segi ajada ehtsate pangatähtedega.

Vt lähemalt:

Euromündid

Üldsus võib seadusliku maksevahendina kehtivate müntidega ekslikult segi ajada metallesemeid, mis kannavad sõnu “euro” või “euro cent” või millel on euromüntidega sarnane kujundus.

Valmistada tohib üksnes selliseid medaleid ja märke, mida ei ole võimalik ehtsate euromüntidega segi ajada.

Vt lähemalt:

Kõik selle jaotise teemad