Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Aastaaruanne

Aastaaruandes kirjeldatakse Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) ülesandeid ja tegevust ning antakse ülevaade eurosüsteemi rahapoliitikast. Aastaaruanne avaldatakse tavaliselt lõppenud aruandeaastale järgneva aasta aprillis ja üks EKP juhatuse liige tutvustab seda Euroopa Parlamendile avalikul kuulamisel.

2022

arvudes

+3,5%

Majanduskasv aeglustus

Euroala majandus jätkas aasta esimesel poolel pandeemiast taastumist, kuid nõrgenes aasta teisel poolel märkimisväärselt. Kokkuvõttes kasvas SKP 3,5%.

Majanduskasvust lähemalt
+250baaspunkti

EKP hakkas tõstma baasintressimäärasid

Juulis tõstis EKP nõukogu EKP baasintressimäärasid esimest korda enam kui kümne aasta jooksul, lõpetades negatiivsete baasintressimäärade ajastu. Aasta teisel poolel tõusid baasintressimäärad 250 baaspunkti, et suunata inflatsioon tagasi keskpika perioodi eesmärgi juurde, milleks on 2%.

Meie rahapoliitika
20aastat

2022. aastal möödus 20 aastat eurosularaha kasutuselevõtust

Europangatähtede ja -müntide kasutuselevõtt 2002. aastal oli Euroopa ajaloo verstapost, mille tulemusel kanname oma rahataskutes käegakatsutavat märki Euroopa lõimumisest.

Vaata lähemalt

Aastaaruande tutvustamine Euroopa Parlamendile

Luis de Guindos esitles aastaaruannet Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomisjonile.

Luis de Guindose kõne

Aastaaruande terviktekst

Loe lähemalt EKP tegevuse ja majandushinnangu kohta möödunud aastal.

Loe aastaaruannet

Tagasiside aruanne

Tagasiside aruandes, mis avaldati seoses EKP 2022. aasta aruande esitlemisega Euroopa Parlamendile, antakse vastused küsimustele ja üleskutsetele, mis Euroopa Parlament esitas oma resolutsioonis eelmise aasta aruande kohta.

Terviktekst

Raamatupidamise aastaaruanne

Raamatupidamise aastaaruandes kajastatakse EKP finantsolukorda ja majandustegevuse tulemust. See on samuti osa aastaaruandest, kuid avaldatakse juba veebruaris. Tutvu varasemate väljaannete ja viimase aruandega.

Raamatupidamise aastaaruanne
VAATA LISAKS

Seonduv teave

Aruandekohustus

EKP on sõltumatu institutsioon, kes võib enda äranägemise järgi kasutada oma instrumente, et täita talle usaldatud ülesandeid ja volitusi. EKP sõltumatusega kaasneb vältimatult tema aruandekohustus.

Aruandekohustus

Veebiülekanded

EKP president ja teised juhatuse liikmed esinevad korrapäraselt Euroopa Parlamendi ees.

Kuulamised Euroopa Parlamendis

Kõik selle jaotise teemad