Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Standardne detektorliides pangatähtede kiirsortimisseadmetele

Eurosüsteem ja pangatähtede kiirsortimisseadmete põhitarnijad töötasid 2013. aastal välja kiirsortimisseadmetesse pangatähtede turvaelementide detektorite integreerimise kirjelduse. Kirjelduse eesmärk on parandada seadmete koostalitlusvõimet ja vähendada integreerimisega seotud jõupingutusi ning see avaldati nime all „standardne detektorliides” (common detector interface (CDI)).

Turuosaliste tagasiside kirjelduse kohta oli positiivne. Seepärast töötasid USA Föderaalreservi Süsteem ja eurosüsteem koos pangatähtede kiirsortimisseadmete põhitarnijatega välja teise põlvkonna standardse detektorliidese (CDI2) kaamerasüsteemide ja keerukamate detektorite integreerimiseks kiirsortimisseadmetesse.

Esimese ja teise põlvkonna standardsed detektorliidesed on kättesaadavad kõikidele sidusrühmadele ja neid võivad tasuta kasutada kõik huvitatud isikud (nt keskpangad, seadmete ja detektorite tootjad jne).

Esimese ja teise põlvkonna standardse detektorliidese spetsifikatsiooni muutmine

Kõik asjaomased isikud võivad teha esimese ja teise põlvkonna standardse detektorliidese spetsifikatsiooni muutmise kohta ettepanekuid ning need palutakse saata EKP pangatähtede direktoraadile. Eurosüsteem ja USA Föderaalreservi Süsteem annavad ühiselt oma hinnangu ning võtavad kasulikke ettepanekuid arvesse järgmistes spetsifikatsiooni käsitlevates väljaannetes.

EKP ja USA Föderaalreservi Süsteem on valmis toetama tarnijaid, kes on huvitatud esimese või teise põlvkonna standardse detektorliidese rakendamisest oma kiirsortimisseadmetes või detektoris, edastades neile katseprotokollid. Samuti võivad nad pakkuda matkeseadmeid standardse detektorliidese nõuetekohase toimimise katsetamiseks. Selleks tuleb sõlmida konfidentsiaalsusleping.

Kõik selle jaotise teemad