Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

EKP ülesanne on säilitada hinnastabiilsus. See on parim viis, kuidas rahapoliitikaga saab edendada majanduskasvu ja töökohtade loomist.

Hinnastabiilsuse säilitamiseks tagame, et inflatsioonimäär – s.o kõigi kaupade ja teenuste hindade ajas muutumise määr – püsib madala, stabiilse ja prognoositavana.

Meie eesmärk on hoida inflatsioonimäär keskpika aja jooksul 2% tasemel.

EKP pühendumus sellele eesmärgile on sümmeetriline: meie hinnangul on liiga aeglane inflatsioon sama negatiivne kui liiga kiire inflatsioon.

Rahapoliitika instrumendid

Hinnastabiilsuse säilitamiseks on vaja õigeid vahendeid ja intressimäärad on üks instrumentidest, mida EKP oma rahapoliitikas kasutab.

Inflatsiooni juhtimiseks on EKP käsutuses hulk vahendeid, mida saab kasutada nii üksikult kui ka kombineerituna. Viimastel aastatel oleme võtnud kasutusele uued instrumendid vastuseks suurtele muutustele majanduses, mis on muutnud hinnastabiilsuse säilitamise ülesande keerulisemaks.

Rahapoliitilised otsused
VAATA LISAKS

Lähemalt rahapoliitikast

MIS ON RAHAPOLIITIKA EESMÄRK?

EKP saab rahapoliitika abil tagada hinnastabiilsuse. EKP meetmed mõjutavad majandusarengut ning see aitab hoida inflatsiooni kooskõlas meie eesmärgiga.

Loe lähemalt rahapoliitikast

UUS HINNASTABIILSUSE EESMÄRK

Majandus on pärast rahapoliitika strateegia viimast läbivaatamist palju muutunud. EKP on kehtestanud selge ja prognoositava hinnastabiilsuse eesmärgi, mida inimestel on muutuvates majandustingimustes lihtne mõista.

EKP hinnastabiilsuse eesmärk ja rahapoliitika strateegia läbivaatamine

Kõik selle jaotise teemad