Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Mūsu pienākums ir saglabāt cenu stabilitāti. Tieši tādā veidā monetārā politika var vislabāk stimulēt tautsaimniecības izaugsmi un jaunu darbvietu radīšanu.

Mēs saglabājam stabilas cenas, nodrošinot zemu, stabilu un prognozējamu inflāciju – preču un pakalpojumu vispārējā cenu līmeņa pārmaiņu tempu laika gaitā.

Mūsu mērķis ir nodrošināt, lai inflācija vidējā termiņā būtu 2%.

Mūsu apņemšanās sasniegt šo inflācijas mērķi ir simetriska – mūsu skatījumā pārāk zema inflācija ir tikpat negatīva kā pārāk augsta inflācija.

Monetārās politikas instrumenti

Lai palīdzētu saglabāt cenu stabilitāti, mums vajadzīgi pareizie instrumenti. Procentu likmes ir viens no vairākiem instrumentiem, ko izmantojam monetārās politikas mērķiem.

Iztēlojieties darbarīku kasti, kas ir pilna ar dažādiem instrumentiem, kurus mēs izmantojam – arī vairākus kopā –, lai palīdzētu virzīt inflāciju. Pēdējos gados esam darbarīku kastē pievienojuši jaunus instrumentus, reaģējot uz lielajām pārmaiņām tautsaimniecībā, kas sarežģījušas mūsu uzdevumu uzturēt cenu stabilitāti.

Monetārās politikas lēmumi
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par monetāro politiku

KĀ DARBOJAS MONETĀRĀ POLITIKA?

Monetārā politika ir veids, kā mēs saglabājam cenu stabilitāti. Mūsu īstenotie pasākumi ietekmē tautsaimniecības norises, palīdzot nodrošināt mūsu mērķim atbilstošu inflāciju.

Uzziniet vairāk par monetāro politiku

MŪSU JAUNAIS CENU STABILITĀTES MĒRĶIS

Tautsaimniecība ir ļoti mainījusies kopš mūsu iepriekšējā stratēģijas izvērtējuma. Mums ir skaidrs un prognozējams cenu stabilitātes mērķis, kas cilvēkiem ir viegli saprotams šajā mainīgajā ekonomiskajā vidē.

Mūsu cenu stabilitātes mērķis un stratēģijas izvērtējums

Visas šīs sadaļas lapas