Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Skaidrās naudas apstrāde

Euro banknošu autentiskuma un derīguma pārbaude un atkārtota laišana apgrozībā

Iespēja atkārtoti laist apgrozībā euro banknotes ļauj bankām un citām skaidrās naudas apstrādes iestādēm efektīvāk un izmaksu ziņā lietderīgāk veikt naudas piegādi. Lai nodrošinātu banknošu integritāti, Eiropas Centrālā banka (ECB) pieņēma Lēmumu ECB/2010/14 par euro banknošu autentiskuma un derīguma pārbaudi, kā arī to atkārtotu laišanu apgrozībā.

Lēmums ECB/2010/14 stājās spēkā 2011. gada 1. janvārī, kad tas aizstāja "Pamatnoteikumus viltojumu noteikšanai un banknošu šķirošanai pēc to derīguma, ko veic kredītiestādes un citas specializētās skaidrās naudas apstrādes iestādes". Tas grozīts ar 2012. gada 7. septembra Lēmumu ECB/2012/19, kas paplašināja tā darbības jomu, ietverot arī jaunā izlaiduma banknošu autentiskuma un derīguma pārbaudi, un skaidrāk noteica vairākas prasības, kā arī ar 2019. gada 5. decembra Lēmumu ECB/2019/39, lai ļautu atkārtoti apstrādāt banknotes, kuru autentiskums nav skaidri nosakāms un ieviestu jaunu banknošu apstrādes iekārtu kategoriju..
Vairāk

Autentifikācijas iekārtas

ECB publicē informāciju par pārbaudītajām viltojumu atklāšanas iekārtām, lai banknošu lietotājiem būtu iespēja izvēlēties savām vajadzībām visatbilstošākās iekārtas.
Vairāk

Autentifikācijas iekārtu īpašnieki un operatori tiek aicināti laikus veikt nepieciešamos pasākumus, lai jau pirms Eiropas sērijas banknošu laišanas apgrozībā pielāgotu iekārtas šo banknošu apstrādei, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties ar iekārtu piegādātājiem. Turklāt, veicot autentifikācijas iekārtu iepirkumu, ieteicams pārbaudīt, vai tās ir viegli pielāgojamas Eiropas sērijas banknošu apstrādei.

Visas šīs sadaļas lapas