Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Informatīvie un mācību materiāli

Ja esat students vai skolotājs, kas meklē mācību materiālus, speciālists, kas strādā ar skaidro naudu un vēlas padziļināt savas zināšanas, vai jums vienkārši ir interese par mūsu banknotēm un monētām – šī sadaļa domāta jums! Tajā apkopoti drukāti un digitāli materiāli un tiešsaistes resursi, kas palīdzēs jums uzzināt vairāk par euro banknotēm un monētām un veidiem, kā pārbaudīt to pretviltošanas elementus.

Un, ja esat speciālists, kas strādā ar skaidro naudu, varbūt vēlaties izmantot mūsu tiešsaistes mācību rīku Knowledge of banknotes ("Zināšanas par banknotēm"), kas palīdzēs jums pārbaudīt euro banknošu autentiskumu un derīgumu.

Publikācijas par euro banknotēm un monētām

Šos materiālus iespējams bez maksas lejupielādēt kā zemas izšķirtspējas failus vai pasūtīt papīra formātā (kamēr tie ir krājumā). Lai saņemtu sīkāku informāciju par pasūtīšanas iespējām, sazinieties ar savu nacionālo centrālo banku (ja dzīvojat euro zonā) vai Eiropas Centrālo banku (ja dzīvojat ārpus euro zonas; e-pasts info@ecb.europa.eu).

Brošūra par Eiropas sēriju (2019. gada maijs)

Brošūra profesionāliem skaidrās naudas apstrādātājiem un ikvienam, kurš vēlas gūt sīkāku informāciju par Eiropas sērijas 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro un 200 euro banknotēm un to pretviltošanas elementiem.

Izmērs: 105 mm × 210 mm

Plakāts, kurā attēlotas euro banknotes un monētas (2019. gada maijs)

Abpusējs plakāts, uz kura vienā pusē attēlotas Eiropas sērijas 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro un 200 euro banknotes, bet otrā pusē – euro monētas un to nacionālās puses. Šis resurss ir ideāls izmantošanai skolās, veikalos vai profesionālā apmācībā.

Izmērs: A2 (420 mm × 594 mm)

Pretviltošanas elementu kartīte ar optisko efektu (2019. gada maijs)

Kartītes ar optisko efektu, kas attēlo Eiropas sērijas 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro un 200 euro banknošu pretviltošanas elementus.

Izmērs: kredītkartes lielums (85 mm × 54 mm)

Faktu lapa par jaunajām 100 euro un 200 euro banknotēm (2018. gada septembris)

Šajā faktu lapā sniegta noderīga informācija par jaunajām 100 euro un 200 euro banknotēm un skaidro naudu kopumā. Publikācija pieejama tikai tiešsaistē.

Izmērs: A4 (210 mm × 297 mm)

Mācību rīks profesionāliem skaidrās naudas apstrādātājiem

Mācību kurss Knowledge of banknotes sagatavots, lai palīdzētu profesionāliem skaidrās naudas apstrādātājiem iegūt sīkāku informāciju par euro banknotēm un to, kā pārbaudīt to autentiskumu un derīgumu. Kurss sagatavots, balstoties uz Banco de Portugal izstrādāto apmācības programmu un e-mācību līdzekli. Tas ietver četrus moduļus par šādām tēmām:

  1. Euro banknošu īpašības
  2. Euro banknošu autentiskums
  3. Euro banknošu derīgums
  4. Bojātas euro banknotes

Lai iegūtu plašāku informāciju par to, kā mēs cīnāmies pret naudas viltošanu un kā rīkoties, nonākot saskarē ar aizdomīgām naudas zīmēm, apmeklējiet mūsu interneta vietnes sadaļas par previltošanas pasākumiem un pretviltošanas elementiem.

Visas šīs sadaļas lapas