Klimata pārmaiņas un ECB
Klimata pārmaiņas var ietekmēt cenu stabilitāti. Tāpēc mēs atbilstoši pilnvarojumam sniegsim savu ieguldījumu, lai tās novērstu.
Klimata pārmaiņu ietekme uz cenu stabilitāti var izpausties ārkārtas laikapstākļu veidā un nenoteiktībā, ko rada pāreja uz zemas oglekļa emisijas tautsaimniecību.
Mēs ECB esam apņēmušies mūsu monetārās politikas regulējumā ņemt vērā klimata pārmaiņu ietekmi.
Lai gan valdībām un parlamentiem jāuzņemas galvenā atbildība par cīņu pret klimata pārmaiņām, arī mēs atbilstoši pilnvarojumam sniegsim savu ieguldījumu.
Mūsu monetārās politikas rīcības plāns cīņai pret klimata pārmaiņām
Mūsu nesenā stratēģijas izvērtējuma rezultātā esam apstiprinājuši rīcības plānu ar vērienīgu ceļu karti, lai dažādos veidos iekļautu klimata pārmaiņu apsvērumus mūsu monetārās politikas darbā.
Paziņojums preseiKādi ir mūsu monetārās politikas klimata ceļu kartes galvenie pīlāri?
Mūsu rīcības plānā iekļauta vērienīga ceļu karte, lai ņemtu vērā klimata pārmaiņu ietekmi. Īstenojot apņemšanos sniegt savu ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām, mūsu darbības virzienu noteiks trīs galvenie pīlāri.
Uzziniet vairākVĒLATIES UZZINĀT JAUNĀKO INFORMĀCIJU PAR KLIMATA PĀRMAIŅĀM?
LASIET TĀLĀK!
Klimata pārmaiņu centrs
Mūsu klimata pārmaiņu centrs veido un koordinē ECB klimata programmu un apvieno vienotā veselumā darbu pie klimata pārmaiņām un ilgtspējīgas finansēšanas. Tas arī koordinē visas aktivitātes, kas ietilpst mūsu klimata ceļu kartē.
Paziņojums preseiBūtiskākie aspekti
Monetārās politikas ceļu kartē attēlots mūsu iecerētais maršruts, taču jau esam sākuši darbu pie klimata pārmaiņu novēršanas četrās galvenajās jomās.
Tautsaimniecības analīze
ECB darbinieki gādā, lai ECB makroekonomiskajos modeļos, prognozēšanas metodēs un risku novērtējumā būtu ņemtas vērā klimata pārmaiņas.
VairākBanku uzraudzība
Uzraugi strādā kopā ar bankām, lai monitorētu to reakciju uz klimata pārmaiņu izraisītajiem riskiem. Mūsu mērķis ir nodrošināt, lai bankas atbilstoši konstatētu un pārvaldītu šos riskus.
VairākMonetārā politika un ieguldījumu portfeļi
ECB aktīvu iegādes programmu ietvaros esam veikuši ieguldījumus zaļajās obligācijās, ņemot vērā nepieciešamību izvairīties no tirgus izkropļojumiem.
VairākFinanšu stabilitāte
Finanšu stabilitātes eksperti aplēš un novērtē riskus, ko finanšu sistēmai rada klimata pārmaiņas. Viņu konstatējumi tiek paziņoti sabiedrībai, tirgus dalībniekiem un politikas veidotājiem.
VairākKādi ir mūsu pirmā tautsaimniecības mēroga klimata pārmaiņu stresa testa rezultāti? Ko tie nozīmē iedzīvotājiem, uzņēmumiem un bankām? Mūsu moderatore Keitija Reindžere (Katie Ranger) šajā ECB podkāsta epizodē diskutē par šiem jautājumiem ar viceprezidentu Luisu de Gindosu (Luis de Guindos) un mūsu klimata pārmaiņu centra vadītāju Irēni Hēmskerku (Irene Heemskerk).
VairākCīņā pret klimata pārmaiņām ECB sadarbojas ar citām institūcijām
Eurosistēmas reakcija uz Eiropas Komisijas atjaunoto ilgtspējīgo finanšu stratēģiju
ECB un euro zonas nacionālās centrālās bankas gatavas atbalstīt Eiropas Komisijas darbu ilgtspējīgas finanšu stratēģijas izstrādē un nefinanšu informācijas atklāšanas uzlabošanā. Reaģējot uz Komisijas sabiedrisko apspriešanu, esam identificējuši piecas galvenās prioritātes.
Lasiet mūsu komentārusFinanšu sistēmas ekoloģizācijas tīkls (NGFS)
ECB ir NGFS locekle. NGFS ir visu piecu kontinentu centrālo banku un finanšu uzraudzības iestāžu grupa, kas meklē veidus, kā veicināt raitu pāreju uz zemas oglekļa emisijas tautsaimniecību. 2020. gadā ECB pievienojās šīs grupas vadības struktūrai – Koordinācijas komitejai.
Apmeklējiet NGFS interneta vietni