European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Klimato kaita ir ECB

Klimato kaita gali turėti įtakos kainų stabilumui. Todėl spręsdami šį klausimą darysime viską, ką galime pagal savo įgaliojimus.

Poveikį kainų stabilumui klimato kaita gali daryti per ekstremalius meteorologinius reiškinius ir nežinomybę, susijusią su perėjimu prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos.

Vykdydamas pinigų politiką ECB yra įsipareigojęs atsižvelgti į klimato kaitos poveikį.

Nors imtis veiksmų dėl klimato kaitos visų pirma yra vyriausybių ir parlamentų pareiga, mes pagal savo įgaliojimus taip pat atliksime mums tenkantį vaidmenį.

Pinigų politikos veiksmų planas kovai su klimato kaita

Neseniai baigę strategijos peržiūrą, nusprendėme parengti plataus užmojo veiksmų planą, pagal kurį sieksime klimato kaitos klausimus įvairiais būdais įtraukti į savo pinigų politikos vykdymo darbą.

Pranešimas spaudai

Kokios pakopos numatytos mūsų pinigų politikos veiksmų plane kovai su klimato kaita?

Mūsų veiksmų plane išdėstytos plataus užmojo gairės, kuriomis vadovausimės siekdami atsižvelgti į klimato kaitos poveikį. Pagal šias gaires darbą kovojant su klimato kaita ir atliekant savo vaidmenį vykdysime trimis pagrindinėmis pakopomis.

Sužinokite daugiau

Kovos su klimato kaita centras

Mūsų kovos su klimato kaita centras rengia ECB kovos su klimato kaita darbotvarkę ir rūpinasi jos įgyvendinimu. Jame taip pat vyksta visas mūsų darbas klimato kaitos ir tvarių finansų klausimais. Be to, šis centras koordinuoja visą mūsų veiklą, vykdomą pagal kovos su klimato kaita veiksmų planą.

Pranešimas spaudai

Pagrindinės veiklos kryptys

Mūsų pinigų politikos veiksmų plane nustatyta kryptis, kuria norime judėti. Jau ėmėmės su klimato kaita susijusių veiksmų keturiose pagrindinėse srityse.

Ekonominė analizė

ECB darbuotojai rūpinasi, kad ECB makroekonominiuose modeliuose, prognozavimo metoduose ir rizikos vertinimuose būtų atsižvelgiama į klimato kaitos keliamus iššūkius.

Daugiau

Bankų priežiūra

Priežiūros tarnyba bendradarbiauja su bankais ir stebi, kokių veiksmų jie imasi dėl rizikos, kylančios dėl klimato kaitos. Taip siekiama užtikrinti, kad bankai būtų pajėgūs šią riziką atpažinti ir tinkamai valdyti.

Daugiau

Pinigų politika ir investicijų portfeliai

Pagal ECB turto pirkimo programas investavome ir į žaliąsias obligacijas, kartu siekdami užtikrinti, kad tokios investicijos neiškreiptų rinkos.

Daugiau

Finansinis stabilumas

Finansinio stabilumo ekspertai apskaičiuoja ir vertina riziką, kurią finansų sistemai kelia klimato kaita. Apie jų darbo rezultatus informuojama visuomenė, rinkos dalyviai ir politikos formuotojai.

Daugiau

Kitos iniciatyvos

Žaliasis ECB

Nuolat stengiamės mažinti ECB ekologinį pėdsaką. Jei norite sužinoti, kiek šioje srityje jau pasiekėme, apsilankykite mūsų svetainės puslapyje Aplinkos apsauga.

Žemės valanda

ECB šioje akcijoje dalyvauja nuo 2012 m. Išjungdami šviesas savo pagrindiniame pastate siekiame didinti sąmoningumą klimato kaitos klausimais.

ECB tinklalaidė – Su klimatu susijęs testavimas nepalankiausiomis sąlygomis. Laikas veikti yra dabar!

Kokie yra mūsų pirmojo su klimatu susijusio visos ekonomikos testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai? Ką jie reiškia žmonėms, įmonėms ir bankams? Šioje ECB tinklalaidėje mūsų laidų vedėja Katie Ranger aptaria šiuos klausimus su pirmininkės pavaduotoju Luisu de Guindosu ir mūsų Kovos su klimato kaita centro vadove Irene Heemskerk.

Daugiau
TAIP PAT SKAITYKITE

Spręsdamas klimato kaitos problemą ECB bendradarbiauja su kitomis institucijomis

Eurosistemos atsakas į Europos Komisijos atnaujintą tvaraus finansavimo strategiją

ECB ir eurą įsivedusių šalių nacionaliniai centriniai bankai yra pasirengę teikti pagalbą Europos Komisijai rengiant tvaraus finansavimo strategiją ir gerinant nefinansinės informacijos atskleidimą. Reaguodami į Komisijos paskelbtas viešas konsultacijas, nustatėme penkis pagrindinius prioritetus.

Skaitykite mūsų atsakymą

Finansų sistemos žalinimo tinklas

ECB yra Finansų sistemos žalinimo tinklo (angl. Network for Greening the Financial System, NGFS) narys. Šis tinklas – tai penkių žemynų centrinių bankų ir finansų priežiūros institucijų atstovų grupė, ieškanti būdų, kaip užtikrinti sklandų perėjimą prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos. 2020 m. ECB tapo šio tinklo vykdomojo organo – Iniciatyvinio komiteto – nariu.

Apsilankykite Finansų sistemos žalinimo tinklo interneto svetainėje

Visi šios dalies puslapiai