Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
Naujausia informacija pateikta šio tinklalapio versijoje anglų kalba.

Klimato kaita ir ECB

„Peržiūrėdami savo strategiją, sieksime nustatyti, kur ir kaip klimato kaitos klausimas ir kova su klimato kaita gali turėti realaus poveikio mūsų vykdomai politikai.“

ECB Pirmininkė Christine Lagarde

ECB ieško būdų, kaip galėtų veiksmingai prisidėti prie kovos su klimato kaita. Pirmiausia norime nustatyti, kokią riziką klimato kaita gali kelti ekonomikai ir finansų sistemai.

Ekonomikai klimato kaitos rizika gali kilti dėl ekstremalių meteorologinių reiškinių ir dėl nežinomybės, susijusios su perėjimu prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos.

Kovos su klimato kaita centras

Klimato kaitos svarba ekonomikai ir mūsų politikai vis didėja, todėl įkūrėme kovos su klimato kaita centrą, kuris rengia ECB kovos su klimato kaita darbotvarkę ir rūpinasi jos įgyvendinimu ir kuriame sutelktas visas mūsų darbas klimato kaitos ir tvarių finansų klausimais.

Pranešimas spaudai

ECB pagal savo kompetenciją veikia keturiose srityse

Ekonominė analizė

ECB darbuotojai rūpinasi, kad ECB makroekonominiuose modeliuose, prognozavimo metoduose ir rizikos vertinimuose būtų atsižvelgiama į klimato kaitos iššūkius.

Daugiau

Bankų priežiūra

Priežiūros tarnyba bendrauja su bankais ir siekia juos kuo geriau supažindinti su rizika, kylančia dėl klimato kaitos, kad jie galėtų tinkamai tokią riziką valdyti.

Daugiau

Pinigų politika ir investicijų portfeliai

Pagal ECB turto pirkimo programas investavome ir į žaliąsias obligacijas, kartu siekdami užtikrinti, kad tokios investicijos neiškreiptų rinkos.

Daugiau

Finansinis stabilumas

Finansinio stabilumo ekspertai apskaičiuoja ir vertina riziką, kurią finansų sistemai kelia klimato kaita. Apie jų darbo rezultatus informuojama visuomenė, rinkos dalyviai ir politikos formuotojai.

Daugiau

Kitos iniciatyvos

Žaliasis ECB

Nuolat stengiamės mažinti ECB ekologinį pėdsaką. Jei norite sužinoti, kiek mums jau pavyko pasiekti, apsilankykite mūsų svetainės puslapyje Aplinkos apsauga.

Žemės valanda

ECB šioje akcijoje dalyvauja nuo 2012 m. Išjungdami šviesas savo pagrindiniame pastate, siekiame didinti sąmoningumą klimato kaitos klausimais.

ECB tinklalaidė: klimato kaita ir centrinių bankų vaidmuo

Koks yra klimato kaitos poveikis finansiniam stabilumui? Kodėl ECB neperka daugiau žaliųjų obligacijų? Kaip bankai gali geriau pasirengti su klimato kaita susijusiai rizikai? Mūsų laidų vedėjas Michaelis Steenas diskutuoja šiomis temomis su ekspertais Fatima Pires, Madelaine Roos ir Patricku Amis.

Daugiau
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

ECB yra šių grupių narys

Eurosistemos atsakas į Europos Komisijos atnaujintą tvaraus finansavimo strategiją

ECB ir eurą įsivedusių šalių nacionaliniai centriniai bankai yra pasirengę teikti pagalbą Europos Komisijai rengiant tvaraus finansavimo strategiją ir gerinant nefinansinės informacijos atskleidimą. Reaguodami į Komisijos paskelbtas viešas konsultacijas, nustatėme penkis pagrindinius prioritetus.

Skaitykite mūsų atsakymą

Finansų sistemos žalinimo tinklas

ECB yra Finansų sistemos žalinimo tinklo (angl. Network for Greening the Financial System, NGFS) narys. Šis tinklas – tai penkių žemynų centrinių bankų ir finansų priežiūros institucijų atstovų grupė, ieškanti būdų, kaip užtikrinti sklandų perėjimą prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos. 2020 m. ECB tapo šio tinklo vykdomojo organo – Iniciatyvinio komiteto – nariu.

Apsilankykite Finansų sistemos žalinimo tinklo interneto svetainėje

Visi šios dalies puslapiai