Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Dabartiniai banknotai

Mūsų banknotų dizainas yra simbolinė Europos integracijos išraiška. Langai, vartai ir tiltai simbolizuoja Europos tautų atvirumą ir bendradarbiavimą.

ECB Pirmininkė Christine Lagarde

Pirmoji serija

Pirmosios serijos eurų banknotai išleisti 2002 m., kai buvo įvestas euras. Buvo išleisti septynių nominalų banknotai: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų. Šie banknotai palaipsniui keičiami antrosios serijos – serijos „Europa“ – banknotais. Būtent todėl šiandien pirmosios serijos banknotų galite pamatyti vis rečiau. Tačiau jie tebėra teisėta mokėjimo priemonė ir niekada nepraras savo vertės. Apyvartoje jie cirkuliuos kartu su serijos „Europa“ banknotais tol, kol bus sunaudotos visos likusios jų atsargos.

Serija „Europa“

Antroji serija, dar vadinama serija „Europa“, buvo sukurta tam, kad eurų banknotai būtų dar geriau apsaugoti nuo padirbinėjimo ir būtų patvaresni. Tai reiškia, kad banknotus reikės rečiau keisti, dėl to bus patiriama mažiau išlaidų ir daromas mažesnis poveikis aplinkai.

Ši serija pavadinta „Europa“, nes dviejose iš apsaugos priemonių, panaudotų šios serijos banknotuose, pavaizduotas graikų mitologijos personažo – karalaitės Europos – portretas. Jis pasirinktas dėl aiškios sąsajos su Europos žemynu ir dėl to, kad banknotams jis suteikia žmogišką atspalvį. Serijos „Europa“ banknotai, į apyvartą išleisti palaipsniui, yra šešių nominalų: 5, 10, 20, 50, 100 ir 200 eurų. Pirmieji banknotai apyvartoje pasirodė 2013 m., o 2019 m. gegužės mėn. buvo išleisti paskutiniųjų nominalų – 100 ir 200 eurų – banknotai.

Serijoje „Europa“ 500 eurų nominalo banknoto nėra – nuo 2019 m. balandžio 27 d. jis į apyvartą nebeleidžiamas. Kaip ir visų kitų nominalų eurų banknotai, 500 eurų nominalo banknotai savo vertės niekada nepraras ir juos visada bus galima pasikeisti bet kuriame euro zonos nacionaliniame centriniame banke.

Žiūrėti vaizdo įrašą „Europa – naujas euro veidas“

Banknotų dizainas ir savybės

Nominalai

Patyrinėkite eurų banknotus kaip niekada anksčiau – 3D formatu – ir sužinokite, dėl kokių dizaino detalių ir apsaugos priemonių mūsų banknotai yra unikalūs.

Patyrinėti banknotus 3D formatu

Dizaino detalės

Abiejų serijų eurų banknotų pagrindinė tema – Europos amžiai ir stiliai. Bet ar žinojote, kad nė vienas ant jų pavaizduotas paminklas ar tiltas realiai neegzistuoja? Sužinokite daugiau apie įvairias dizaino detales ir kur jūsų banknotai buvo išspausdinti.

Daugiau apie dabartinių eurų banknotų dizainą

Apsaugos priemonės

Eurų banknotuose panaudotos kelios apsaugos priemonės, dėl kurių banknotus paprasta patikrinti ir be specialių įrenginių. Atidžiau apžiūrėkite savo banknotus ir sužinokite, kaip „apčiuopk-pažvelk-pakreipk“ metodu galite patikrinti, ar banknotas tikras.

Kaip patikrinti banknotų tikrumą

Jūsų nuomonė svarbi!

Ką manote jūs?

Jūsų atsiliepimai padeda mums ir toliau užtikrinti aukštą banknotų kokybę. Dalyvaukite šioje trumpoje internetinėje apklausoje ir išsakykite savo nuomonę apie kasdien naudojamus banknotus.

Apklausa

Visi šios dalies puslapiai