Apsauga nuo padirbinėjimo

Eurų banknotai gaminami taikant sudėtingą spausdinimo technologiją. Juose įdiegtos kelios gerai matomos apsaugos priemonės, padedančios greitai atpažinti tikrus banknotus nenaudojant jokių specialių prietaisų ir stabdančios banknotų padirbinėjimą.

Padirbtų pinigų analizės centras

ECB atidžiai seka naujoves spausdinimo ir reprodukcijų gaminimo technikos srityje bei konfiskuotų padirbtų banknotų kiekį. Padirbtus banknotus tiria euro zonos centriniai bankai ir ECB Padirbtų pinigų analizės centras. Pastarasis taip pat koordinuoja techninę ir statistinę informaciją apie padirbtus pinigus. Centro duomenų bazėje sukaupta informacija dalijamasi su nacionalinėmis policijos pajėgomis ir kitomis institucijomis, dalyvaujančiomis kovoje su pinigų padirbinėjimu. ECB taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Europos policijos biuru (Europolu) – pagrindine su euro apsauga susijusį darbą koordinuojančia institucija, taip pat su Tarptautine kriminalinės policijos organizacija (Interpolu) ir Europos Komisija.

Skaitmeninių banknotų atvaizdų naudojimo prevencija

Pinigų padirbinėtojai vis dažniau naudoja skaitmeninę vaizdavimo aparatinę ir programinę įrangą. Reaguodama į šią grėsmę, Centrinių bankų pinigų padirbinėjimo prevencijos grupė (G10 šalių centrinių bankų valdytojams pareikalavus iš daugiau nei 30 centrinių bankų sudaryta grupė) sukūrė banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemą (angl. Counterfeit Deterrence System, CDS), neleidžiančią užfiksuoti ar atkurti apsaugotų banknotų atvaizdų. Šią sistemą savanoriškai įdiegė aparatinės ir programinės įrangos gamintojai. Tačiau norint banknotų atvaizdus panaudoti teisėtais tikslais, didelės raiškos banknotų atvaizdų galima gauti iš ECB.

Jei norite gauti didelės raiškos atvaizdų, rašykite adresu info@ecb.europa.eu ir nurodykite, kam jums jų reikia.