Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Mokėjimų ir finansinio stabilumo apžvalga

Mokėjimų saugumas svarbus mums visiems

Mokėjimams visoje euro zonoje vykdyti sukurta didžiulė infrastruktūra, kuri padeda užtikrinti, kad lėšas ir turtą būtų galima saugiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Dalį šio tinklo valdome patys, dalį – prižiūrime.

Be to, stebime padėtį euro zonos ir visos ES bankų sektoriuje, taip pat ir kituose finansų sektoriuose, kad nustatytume pažeidžiamas finansų sistemos vietas ir patikrintume jos atsparumą.

TARGET paslaugos

ECB ir euro zonos nacionaliniai centriniai bankai administruoja keletą finansų rinkos infrastruktūrų, užtikrinančių netrukdomą pinigų, vertybinių popierių ir įkaitu pateikto turto judėjimą visoje Europoje. Šios paslaugos bendrai vadinamos TARGET paslaugomis.

Kas yra TARGET paslaugos?

Momentiniai mokėjimai

Žmonės nori, kad pinigai keliautų taip pat greitai, kaip elektroniniai laiškai, tad stengiamės, kad momentiniais mokėjimais euro zonoje galėtų naudotis visi. TIPS – tai mūsų momentinių atsiskaitymų paslauga, kuria gali naudotis bankai. Ji leidžia euro zonos gyventojams pinigus pervesti per kelias sekundes.

Kas yra TIPS?

Euro trumpalaikio skolinimosi norma (€STR)

€STR yra 2019 m. spalio mėn. įvestas naujas lyginamasis palūkanų normų indeksas, rodantis, kokią kainą bankai moka vienas kitam už vienos nakties paskolas. Numatoma, kad finansų rinkos prie šio naujo indekso visiškai pereis iki 2021 m. pabaigos.

Euro trumpalaikio skolinimosi norma (€STR)

Finansinio stabilumo apžvalga

Finansinio stabilumo apžvalgoje analizuojama galima rizika finansiniam stabilumui euro zonoje. Finansinis stabilumas mums labai svarbus, nes jis yra vienas iš komponentų, padedančių užtikrinti stabilią infliaciją.

Skaityti mūsų Finansinio stabilumo apžvalgą

Kibernetinis atsparumas

Kibernetiniai išpuoliai gali kelti pavojų ne tik pavieniams bankams, bet ir visam finansų sektoriui. Todėl daug dėmesio skiriame kibernetiniam atsparumui ir vykdome iniciatyvas, kuriomis padedame užtikrinti, kad finansų sektorius išliktų budrus ir pasirengęs galimiems išpuoliams.

Kas yra kibernetinis atsparumas?

Inovacijos

Inovacijos finansų sektoriuje gali atnešti daug naudos. Nagrinėjame finansines inovacijas ir tai, kaip jos keičia arba gali pakeisti finansų rinkų veikimo būdą. Kartu siekiame užtikrinti, kad dėl technologinių naujovių nenukentėtų integracija ar stabilumas.

Finansinės inovacijos

Paaiškiname – rinkos infrastruktūra ir mokėjimai

Pažiūrėję šį trijų min. trukmės vaizdo įrašą, sužinosite, kaip Europos mokėjimų ir vertybinių popierių atsiskaitymo rinkos infrastruktūra palengvina mūsų kasdienį gyvenimą, nors tai ir ne visada matoma, ir kaip sudaromos sąlygos integracijai.

Žiūrėti vaizdo įrašą

GRYNŲJŲ PINIGŲ SPECIALISTAMS

Esate profesionalus grynųjų pinigų tvarkytojas, dirbantis komerciniame banke, pašto skyriuje ar kitoje įstaigoje?

Sekite mūsų kelionę

Naujausią Rinkos infrastruktūros ir mokėjimų GD informaciją rasite sekdami mūsų informavimo kanalus. 

Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kas yra TARGET2?

Visi šios dalies puslapiai