European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Tyrimai ir publikacijos

Ekonominiais tyrimais prisidedame prie sprendimų priėmimo

Atliekame įvairių sričių ekonominius tyrimus. Tai padeda formuoti tinkamesnę politiką ir taip prisidėti prie visų Europos gyventojų gerovės.

Ekonomikos biuletenis

Remdamasis Ekonomikos biuletenyje skelbiama informacija, ECB priima pinigų politikos sprendimus. Biuletenį leidžiame aštuonis kartus per metus, praėjus dviem savaitėms po kiekvieno posėdžio pinigų politikos klausimais. Biuletenyje išdėstomos ekonominės įžvalgos ir pristatomos ekonomikos perspektyvos.

Skaityti naujausią Ekonomikos biuletenį

Tyrimų biuletenis

Tyrimų biuletenyje pristatomi naujausi ECB ekonomistų darbai. Jis leidžiamas kartą per mėnesį. Biuletenyje skelbiami straipsniai įvairiomis ekonomikos ir finansų temomis.

Skaityti Tyrimų biuletenį

Finansinio stabilumo apžvalga

Finansinio stabilumo apžvalgoje analizuojama galima rizika finansiniam stabilumui euro zonoje. Finansinis stabilumas mums labai svarbus, nes jis yra vienas iš komponentų, padedančių užtikrinti stabilią infliaciją.

Skaityti Finansinio stabilumo apžvalgą

Tarptautinis euro vaidmuo

2022 m. tarptautinis euro vaidmuo buvo stabilus. Tai buvo metai, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje ir labai padidėjo geopolitinė rizika. Šie veiksniai gali turėti įtakos tarptautinei pinigų sistemai.

Skaityti mūsų 2023 m. ataskaitą

Makroprudencinis biuletenis

Patikimas bankų veiklos reglamentavimas yra labai svarbus euro zonos bankų sistemos atsparumo veiksnys. Šiame numeryje aptariamos aktualios temos – nuo G-SIB klientų priviliojimo strategijų, krizių valdymo, likvidumo ir makroprudencinės plotmės iki itin svarbaus galutinių susitarimo „Bazelis III“ standartų įgyvendinimo etapo.

Skaityti Makroprudencinį biuletenį

Tiriamieji straipsniai

Kaip ir kiti didieji centriniai bankai, ECB vykdo mokslinius tyrimus. Jų rezultatai skelbiami atitinkamos serijos straipsniuose.

Tiriamųjų straipsnių serijos apžvalga

Mūsų tyrėjai

Mūsų tyrėjai atlieka aukštos kokybės analizes pačiais įvairiausiais, ECB aktualiais klausimais. Jų tyrimų rezultatais grindžiami visi ECB sprendimai. Sužinokite daugiau apie mūsų tyrėjus ir jų darbą.

Mūsų tyrėjai
KONFERENCIJOS IR SEMINARAI
Sužinokite apie artimiausias mūsų konferencijas ir seminarus bei galimybę juose dalyvauti
PRISIJUNKITE PRIE MŪSŲ IR BENDRADARBIAUKIME

Galimybės tyrėjams

Prisijunkite prie mūsų

Jeigu domitės galimybėmis atlikti tyrimą ECB, tyrėjams ekonomistams galime pasiūlyti įdomų ir iššūkių kupiną darbą, studentams – praktikos galimybių, o jauniesiems tyrėjams ir mokslininkams – stipendijų programų.

Mūsų stipendijų programos ir pasiūlymai

Bendradarbiaukime

Siekdamas įgyti sprendimams priimti reikalingų įžvalgų, ECB vykdo ir koordinuoja tyrimus per įvairius tinklus.

Mūsų tyrimų tinklai
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kodėl ECB vykdo mokslinius tyrimus?

Visi šios dalies puslapiai