Eurai mus visus sieja

1999 m. sausio 1 d. 11 Europos Sąjungos (ES) šalių nustatė valiutų kursus, patvirtino bendrą pinigų politiką, vykdomą vadovaujant Europos Centriniam Bankui, ir įvedė naują valiutą – eurą. Iš pradžių tai buvo elektroninė finansų rinkose naudota valiuta. Ja taip pat buvo vykdomi mokėjimai ne grynaisiais pinigais. Po trejų metų į apyvartą išleisti eurų banknotai ir monetos.

Šiandien euras yra 19 ES šalių valiuta, o ją naudoja daugiau kaip 340 milijonų europiečių. Eurai – viena svarbiausių pasaulio valiutų.

Eurų banknotai ir monetos kasdien konkrečiai primena apie laisvę, patogumą ir galimybes, kuriuos teikia ES.

Eurai
mus suartina

Kiek iš tiesų žinote apie eurą?

Dalyvaukite mūsų viktorinoje ir pasitikrinkite savo žinias apie eurus (ir Europos Centrinį Banką). Esame parengę linksmų klausimų ir naujokams, ir ekspertams. Išbandykite jėgas ir pasidalykite rezultatais socialiniuose tinkluose!

Dalyvaukite viktorinoje jau dabar!

Kuo eurai naudingi jums?

Eurai tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Naudojant euro valiutą yra paprasčiau prekiauti, keliauti, studijuoti, gyventi ir dirbti užsienyje.

Europos Centrinis Bankas prižiūri euro valiutą, kad eurą įsivedusiose šalyse šia valiuta saugiai galėtų naudotis visi žmonės – šeimos, darbuotojai, darbdaviai, verslininkai, pensininkai, taupantieji ir besiskolinantieji. Užtikrindami euro stabilumą prisidedame prie ekonomikos augimo ir gerovės.

Skaityti mūsų trumpą paaiškinimą

Kuo eurai naudingi Europos verslininkams?

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos pagrindas. Sužinokite, kuo bendra valiuta naudinga verslininkams ir smulkiojo verslo savininkams.

Žiūrėti

Eurai atveria duris europiečiams

Prieš 25 metus Europos vadovai pasirašė Mastrichto sutartį. Tai buvo svarbus žingsnis Europos integracijos procese, nutiesęs kelią eurui. Pažiūrėkite, kaip įvedus bendrą valiutą europiečiams tapo paprasčiau keliauti, studijuoti ir dirbti užsienyje.

Žiūrėti

Euro istorija

Euro kūrimas truko ilgai: jis prasidėjo nuo pirmųjų diskusijų dėl ekonominės ir pinigų sąjungos, vykusių XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, o dabar eurai yra viena svarbiausių valiutų pasaulyje.

Eurai yra apčiuopiamas Europos ir jos vertybių simbolis. Mūsų bendra valiuta padeda užtikrinti taiką bei gerovę ir sudaryti sąlygas klestėjimui ir ekonomiškai stabiliai ateičiai.

Sekite mūsų šventinius renginius,
skirtus #EUROat20

2018 m. gruodžio 3 d.

#EUROat20: ypatinga kelionė

Ypatinga euro kelionė bus paminėta Europos Komisijos renginyje 2018 m. gruodžio 3 d. Briuselyje. Stebėkite tiesioginę transliaciją.

2019 m. birželio 17–19 d.

ECB centrinės bankininkystės forumas: Europos EPS dvidešimtmetis

Pagrindinė šeštojo metinio ECB centrinės bankininkystės forumo tema skirta ekonominės ir pinigų sąjungos dvidešimtmečiui. Forumas vyks Sintroje, Portugalijoje.

2019 m. rugpjūčio 22 d.

Europos kultūros dienos

2019 m. mūsų Europos kultūros dienos bus skirtos Europos bendrai kultūrai ir identitetui. Daugiau informacijos apie renginius bus paskelbta vėliau mūsų Europos kultūros dienoms skirtame puslapyje.

2019 m. sausio 31 d.

Lamfalussy stipendija moksliniam darbui

Skiriant šių metų stipendiją daugiausia dėmesio skiriama projektams, susijusiems su Europos ekonomine ir pinigų sąjunga. Esate tyrėjas ar doktorantūros studentas? Sekite naujienas! Projektus bus galima teikti nuo 2018 m. gruodžio 1 d. iki 2019 m. sausio 31 d.

IEŠKOTE DAUGIAU INFORMACIJOS APIE EURĄ?

Ją rasite čia

ARCHYVAS IR NUOTRAUKOS

Archyve surinkome nuotraukų ir filmuotos medžiagos apie eurą per pastaruosius 20 metų. Šią medžiagą galima laisvai naudoti, tik nurodykite, kad mums priklauso autoriaus teisės.

Archyvinė filmuota medžiaga apie euro gyvavimo dvidešimtmetį
Nuotraukų kolekcija apie euro gyvavimo dvidešimtmetį