Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Euro apžvalga

Euras mus suartina

Euras mus vienija – juo naudojasi apie 350 mln. gyventojų dvidešimtyje Europos Sąjungos valstybių. Euras tapo stabilumo pavyzdžiu ir Europos vienybės simboliu. Be to, jis – viena patikimiausių valiutų pasaulyje. Europos Centrinio Banko užduotis – išsaugoti jo vertę.  

Eurų banknotai ir monetos mūsų piniginėse yra kasdienis priminimas, kad Europos Sąjunga mums reiškia didesnę laisvę, patogumą ir galimybes. Grynieji eurai niekur neišnyks, tačiau rengiamės įvesti ir skaitmeninį eurą. Nuolat siekiame užtikrinti, kad mūsų valiuta ir toliau tenkintų besikeičiančius gyventojų poreikius.  

Kuo euras naudingas europiečiams?

Euras palengvina mūsų gyvenimą – jį turint paprasčiau gyventi, dirbti ir studijuoti užsienyje. ECB rūpinasi euru, kad jūs galėtumėte kuo geriau naudotis visomis Europos teikiamomis galimybėmis.

Kaip euras palengvina jūsų gyvenimą?

Kuo euras naudingas Europos verslininkams?

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos stuburas. Bendros valiutos turėjimas padeda įmonėms augti, nes dėl jos sumažėja sąnaudos ir rizika, o tai skatina investavimą.

Kuo euras naudingas mažosioms įmonėms

Euro parengimas skaitmeninei ateičiai

Kad mūsų pinigai būtų tinkami ateičiai, vykdome pasirengimą ir galimam skaitmeninio euro išleidimui. Skaitmeninis euras būtų kaip grynieji pinigai, tik skaitmeninės formos – juo būtų galima be papildomų išlaidų atlikti ir gauti mokėjimus tiek internetu, tiek neprisijungus prie interneto visoje euro zonoje.

Daugiau apie skaitmeninį eurą

Mūsų eurų banknotai

Eurų banknotai simbolizuoja Europos tautų integraciją, atvirumą ir bendradarbiavimą. Eurų banknotų dizaino elementai ir apsaugos priemonės juos daro išskirtinius.

Patyrinėti eurų banknotus 3D formatu

Būsimi banknotai

Nuolat kuriame naujus banknotus, kad jie būtų saugesni, tvaresni ir artimesni visų amžiaus ir išsilavinimo grupių Europos gyventojams. Sužinokite apie įvairius šio proceso etapus ir apie tai, kaip patys galite prie jo prisidėti.

Sužinokite daugiau apie mūsų planus dėl būsimų banknotų

Eurų monetos

Euras vienija mūsų įvairovę – tai simbolizuoja dvi eurų monetų pusės. Bendroji monetos pusė simbolizuoja vienybę, aversas – turtingą ir įvairų mūsų kultūros paveldą.

Daugiau apie eurų monetas

Eurosistemos grynųjų pinigų strategija

ECB ir euro zonos centriniai bankai siekia užtikrinti, kad tiek dabar, tiek ateityje galėtumėte atsiskaityti grynaisiais, ir kad grynieji pinigai ir toliau būtų prieinami visiems. Užtikrinsime, kad grynieji eurai ir toliau būtų priimami ir laikomi konkurencinga ir patikima mokėjimo bei taupymo priemone.

Mūsų strateginiai su grynaisiais pinigais susiję tikslai
DAUGIAU APIE EURĄ

Kitos su euru susijusios temos

Banknotų apyvarta

Atidžiai analizuojame eurų banknotų apyvartą ir paklausą. Taip užtikriname, kad visuomet galėtumėte laisvai gauti eurų banknotų.

Eurų banknotų ir monetų apyvartos statistika

Tarptautinis euro vaidmuo

Euras – viena svarbiausių pasaulio valiutų. Stebime euro naudojimą ne euro zonoje ir rengiame apie tai ataskaitas.

Skaityti mūsų naujausią ataskaitą
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kaip prisijungiama prie euro zonos?

Visi šios dalies puslapiai