Paieškos galimybės
Home Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Euras

Euras mus suartina

Daugiau nei 340 milijonų žmonių naudoja eurą kaip savo valiutą. Eurų banknotai ir monetos yra jų kasdienybės dalis. Euras – tarsi kasdienis priminimas, kiek galimybių ir patogumo mums suteikia ES. Be to, tai – stiprus Europos vienybės simbolis.

Euras priklauso euro zonos piliečiams. Jo vertę saugoti patikėta ECB. Dirbame kartu su euro zonos nacionaliniais centriniais bankais, kad palaikytume kainų stabilumą ir nesumažėtų jūsų pinigų perkamoji galia.

Euro įvedimas

1999 m. sausio 1 d. 11 ES šalių sutarė fiksuoti savo valiutų kursus, vykdyti bendrą pinigų politiką ir įsivesti eurą. Iš pradžių euras buvo elektroninė valiuta, o 2002 m. apyvartoje pasirodė tikri eurų banknotai ir monetos. Šiandien euras yra oficiali 19 šalių valiuta.

Euro naudojimas

Stipresni kartu

Euras palengvina mūsų gyvenimą – jį naudojant paprasčiau prekiauti, keliauti, studijuoti, gyventi ir dirbti užsienyje. ECB deda pastangas, kad ateityje euras galėtų dar labiau prisidėti prie jūsų gerovės kūrimo.

Pirmininkė Ch. Lagarde: kas yra euras

Saugūs ir patvarūs banknotai

Investuojame į naujas technologijas, kad banknotai, kuriuos naudojate, būtų saugesni ir atsparesni nusidėvėjimui. 2013–2019 m. į apyvartą išleidome antrosios serijos  – serijos „Europa“ – banknotus, apsaugotus naujoviškomis apsaugos priemonėmis.

Patyrinėti eurų banknotus 3D formatu

Eurų monetos

Eurų monetų leidimu į apyvartą rūpinasi euro zonos šalys – ECB tik patvirtina, kiek monetų kasmet kiekviena šalis gali nukaldinti. Be to, kiekviena šalis per metus gali išleisti po dvi progines 2 eurų nominalo monetas.

Daugiau apie eurų monetas

Nacionalinės valiutos keitimas

Daugelį buvusių nacionalinių banknotų ir monetų, pavyzdžiui, Lietuvos litus ar Estijos kronas, vis dar galima išsikeisti į eurus nacionaliniuose centriniuose bankuose. Tačiau ne visus – daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje.

Pasitikrinti, kurios valiutos vis dar keičiamos

Išleista jau visa serija „Europa“

Į apyvartą išleisti jau visi naujosios serijos – serijos „Europa“ – banknotai. Paskutinieji banknotai – 100 ir 200 eurų nominalų – išleisti 2019 m. gegužės mėn. Naujieji banknotai yra patvaresni ir apsaugoti naujomis apsaugos priemonėmis.

GRYNŲJŲ PINIGŲ SPECIALISTAMS
Esate profesionalus grynųjų pinigų tvarkytojas – komercinis bankas, pašto skyrius ar kita įstaiga, rūšiuojanti grynuosius pinigus ir išduodanti juos visuomenei? Čia rasite naujausios informacijos apie grynuosius pinigus.
DAUGIAU APIE EURĄ

Kitos su euru susijusios temos

Banknotų apyvarta

Atidžiai analizuojame eurų banknotų apyvartą ir paklausą. Taip užtikriname, kad visuomet galėtumėte laisvai gauti eurų banknotų.

Eurų banknotų ir monetų apyvartos statistika

Euro tarptautinis vaidmuo

Euras – viena svarbiausių pasaulio valiutų. Stebime euro naudojimą ne euro zonoje ir teikiame apie tai ataskaitas.

Skaityti mūsų naujausią ataskaitą
JŪS NE SPECIALISTAS? SKAITYKITE PAAIŠKINIMUS
SUŽINOKITE DAUGIAU
Kaip prisijungiama prie euro zonos?

Visi šios dalies puslapiai