Menu

Euras mus susieja

1999 m. sausio 1 d. 11 Europos Sąjungos (ES) šalių nustatė valiutų kursus, patvirtino bendrą pinigų politiką, vykdomą vadovaujant Europos Centriniam Bankui, ir įvedė naują valiutą – eurą. Iš pradžių tai buvo elektroninė finansų rinkose naudota valiuta. Ja taip pat buvo vykdomi mokėjimai ne grynaisiais pinigais. Po trejų metų į apyvartą išleisti eurų banknotai ir monetos.

Šiandien euras yra 19 ES šalių valiuta, ją naudoja daugiau kaip 340 milijonų europiečių. Euras – viena svarbiausių pasaulio valiutų.

Eurų banknotai ir monetos kasdien konkrečiai primena apie laisvę, patogumą ir galimybes, kuriuos teikia ES.

Euras
mus suartina

Kiek iš tiesų žinote apie eurą?

Dalyvaukite mūsų viktorinoje ir pasitikrinkite savo žinias apie eurą ir Europos Centrinį Banką. Esame parengę linksmų klausimų ir naujokams, ir ekspertams. Išbandykite jėgas ir pasidalykite rezultatais socialiniuose tinkluose!

Dalyvaukite viktorinoje jau dabar!

Kuo eurai naudingi jums?

Euras tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Naudojant euro valiutą yra paprasčiau prekiauti, keliauti, studijuoti, gyventi ir dirbti užsienyje.

Europos Centrinis Bankas prižiūri euro valiutą, kad eurą įsivedusiose šalyse ja saugiai galėtų naudotis visi žmonės – šeimos, darbuotojai, darbdaviai, verslininkai, pensininkai, taupantieji ir besiskolinantieji. Užtikrindami euro stabilumą prisidedame prie ekonomikos augimo ir gerovės.

Skaityti mūsų trumpą paaiškinimą

Su euru mes stipresni

„Mūsų valiuta – labiausiai apčiuopiamas Europos integracijos simbolis, – kalbėjo Pirmininkas Mario Draghi 2019 m. sausio 15 d. euro sukakčiai skirtoje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje. – Šiandien privalome užbaigti tai, kas buvo pradėta prieš du dešimtmečius.“

Žiūrėti visą vaizdo įrašą
Skaityti kalbą

Kuo eurai naudingi Europos verslininkams?

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos pagrindas. Sužinokite, kuo bendra valiuta naudinga verslininkams ir smulkiojo verslo savininkams.

Žiūrėti

Eurai atveria duris europiečiams

Prieš 25 metus Europos vadovai pasirašė Mastrichto sutartį. Tai buvo svarbus žingsnis Europos integracijos procese, nutiesęs kelią eurui. Pažiūrėkite, kaip įvedus bendrą valiutą europiečiams tapo paprasčiau keliauti, studijuoti ir dirbti užsienyje.

Žiūrėti

Ar žinojote?

Ar žinojote, kad dvi lygiagrečios linijos euro ženkle (€) simbolizuoja stabilumą?
O vidutinės pajamos euro zonoje nuo euro įvedimo 1999 m. padidėjo nuo 20 900 eurų iki 33 900 eurų (2018 m.)?

Daugiau faktų apie eurą

Euro istorija

Euro kūrimas truko ilgai: jis prasidėjo nuo pirmųjų diskusijų apie ekonominę ir pinigų sąjungą, vykusių XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, o dabar euras yra viena svarbiausių valiutų pasaulyje.

Euras yra apčiuopiamas Europos ir jos vertybių simbolis. Mūsų bendra valiuta padeda užtikrinti taiką bei gerovę ir sudaryti sąlygas klestėjimui ir ekonomiškai stabiliai ateičiai.

Sužinoti daugiau apie euro istoriją iki šių dienų

Sekite mūsų šventinius renginius,
skirtus #EUROat20

2018 m. gruodžio 3 d.

#EUROat20: ypatinga kelionė

Ypatinga euro kelionė paminėta 2018 m. gruodžio 3 d. Briuselyje vykusiame Europos Komisijos renginyje.

2019 m. vasario mėn.

ECB viktorina „#EUROat20“ programėlėje „QuizClash“

Sveikiname tuos, kurie teisingai atsakė į visus klausimus. Jūs esate tikri euro reikalų ekspertai! 30 nugalėtojų sąrašas paskelbtas . Nugalėtojams įteikti prizai – planšetiniai kompiuteriai „iPad Pro“ arba traukinio bilietai „Interrail Global Pass“.

Tiems, kurie apie tai dar nieko negirdėjo: vasario mėn. kartu su „QuizClash“ paskelbėme konkursą, jame dalyviai turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su euru ir Europos Centriniu Banku.

2019 m. rugpjūčio–spalio mėn.

Europos kultūros dienos

2019 m. mūsų Europos kultūros dienos skirtos bendrai Europos kultūrai ir identitetui. Daugiau informacijos apie renginius paskelbta mūsų Europos kultūros dienoms skirtame puslapyje.

2019 m. birželio 17–19 d.

ECB centrinės bankininkystės forumas: Europos ekonominės ir pinigų sąjungos dvidešimtmetis

Pagrindinė šeštojo metinio ECB centrinės bankininkystės forumo tema – Europos ekonominės ir pinigų sąjungos dvidešimtmetis. Forumas vyko Sintroje, Portugalijoje.

IEŠKOTE DAUGIAU INFORMACIJOS APIE EURĄ?

Ją rasite čia

ARCHYVAS IR NUOTRAUKOS

Iš archyvo atrinkome per pastaruosius 20 metų darytų nuotraukų ir filmuotos medžiagos ir sudarėme du rinkinius. Juos galite laisvai naudoti, tik nurodykite, kad mums priklauso autorių teisės.

Archyvinė filmuota medžiaga apie euro gyvavimo dvidešimtmetį
Nuotraukų kolekcija apie euro gyvavimo dvidešimtmetį