Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Pārskats par euro

Euro mūs vieno.

Euro mūs vieno – to izmanto aptuveni 350 milj. cilvēku 20 Eiropas Savienības valstīs. Euro ir stabilitātes balsts un Eiropas vienotības simbols. Euro ir arī viena no valūtām, kam cilvēki pasaulē visvairāk uzticas. Mēs Eiropas Centrālajā bankā strādājam, lai nosargātu tā vērtību.  

Euro banknotes un monētas mūsu kabatā katru dienu mums atgādina, ko mums nozīmē Eiropas Savienība – lielāku brīvību, ērtības un iespējas. Euro skaidrā nauda mums būs pieejama vienmēr. Taču mēs gatavojamies arī iespējamai digitālā euro ieviešanai, domājot par to, lai mūsu valūta arī turpmāk apmierinātu iedzīvotāju vajadzības, kas laika gaitā mainās.  

Kādas priekšrocības eiropiešiem nodrošina euro?

Euro padara mūsu dzīvi vienkāršāku, atvieglojot cilvēkiem uzturēšanos, darbu un studijas ārvalstīs. Mēs ECB gādājam par euro drošību, lai jūs varētu maksimāli izmantot visas Eiropas piedāvātās priekšrocības.

Noskatieties video, kurā redzams, kā euro uzlabo jūsu dzīvi

Kā euro palīdz eiropiešiem veikt uzņēmējdarbību?

Mazie un vidējie uzņēmumi veido eurozonas tautsaimniecības mugurkaulu. Vienotās valūtas izmantošana ļauj uzņēmumiem attīstīties, jo tā samazina izmaksas un riskus, kā arī veicina investīcijas.

Noskatieties video, kurā redzams, kādas priekšrocības euro sniedz mazajiem uzņēmumiem

Sagatavot mūsu euro digitālai nākotnei

Lai nodrošinātu mūsu naudas drošību nākotnē, mēs arī gatavojamies iespējamai digitālā euro ieviešanai. Tas būtu līdzīgs skaidrajai naudai, tikai digitāls, ļaujot jums bez papildu izmaksām tiešsaistē un bezsaistē veikt un saņemt maksājumus visā eurozonā.

Uzziniet vairāk par digitālo euro

Mūsu euro banknotes

Mūsu euro banknotes simbolizē Eiropas tautu integrāciju, atvērtību un sadarbību. Dizaina un pretviltošanas elementi padara mūsu banknotes unikālas.

Izpētiet euro banknošu trīsdimensiju attēlus

Nākotnes banknotes

Mēs izstrādājam nākotnes banknotes, lai padarītu tās drošākas, ilgtspējīgākas un saistošākas visu vecumu un dzīves gājumu eiropiešiem. Uzziniet vairāk par dažādajiem šā procesa posmiem un to, kā jūs varat iesaistīties.

Uzziniet vairāk par mūsu plāniem attiecībā uz nākotnes banknotēm

Euro monētas

Euro mūs vieno mūsu dažādībā. To atspoguļo mūsu monētu divas puses. Tām ir kopīgā puse, kas simbolizē vienotību, un nacionālā puse, kas atklāj mūsu bagātīgo un daudzveidīgo kultūras mantojumu.

Uzziniet vairāk par savām euro monētām

Eurosistēmas skaidrās naudas stratēģija

ECB un eurozonas centrālās bankas strādā pie tā, lai ikvienam vienmēr būtu pieejama skaidrā nauda, tādējādi nodrošinot, ka gan tagad, gan nākotnē jums dota iespēja brīvi izvēlēties skaidro naudu kā maksāšanas līdzekli. Mēs gādāsim, lai tā arī turpmāk būtu vispārpieņemts, konkurētspējīgs un uzticams maksāšanas un vērtību uzkrāšanas līdzeklis.

Mūsu stratēģiskie mērķi attiecībā uz skaidro naudu
VAIRĀK PAR EURO

Sīkāk par jautājumiem, kas saistīti ar euro

Dati par banknošu apgrozību

Mēs rūpīgi sekojam euro banknošu apgrozībai un pieprasījumam, lai euro banknotes vienmēr būtu jums pieejamas.

Banknošu un monētu apgrozības statistika

Euro starptautiskā loma

Euro ir viena no svarīgākajām valūtām pasaulē. Mēs sekojam euro izmantošanai ārpus eurozonas un sagatavojam pārskatus par to.

Lasiet mūsu jaunāko pārskatu
Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kā valstis var pievienoties eurozonai?

Visas šīs sadaļas lapas