European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Euro

Euro mūs vieno.

Euro banknotes un monētas ik dienu ir taustāms atgādinājums par lielāku brīvību, ērtībām un iespējām, ko mums nodrošina Eiropas Savienība.

1999. gada 1. janvārī 11 ES valstis laida apgrozībā jaunu vienotu valūtu – euro. Sākotnēji euro bija elektroniska valūta. Euro banknotes un monētas tika ieviestas trīs gadus vēlāk.

Pašlaik euro ir valūta, ko lieto aptuveni 350 milj. eiropiešu 20 ES valstīs. Tā ir viena no svarīgākajām valūtām pasaulē, un mēs Eiropas Centrālajā bankā strādājam, lai nosargātu tās vērtību.

Vienotības vērtība – euro 25 gadadiena

Pēdējo 25 gadu laikā euro Eiropai sniedzis daudzas priekšrocības. Euro uzticas miljoniem cilvēku, kas to izmanto ikdienā, un tas ir kļuvis par stabilitātes balstu visā pasaulē un Eiropas vienotības simbolu.

Uzziniet vairāk par to, ko euro mums palīdzējis sasniegt

Mūsu euro banknotes

Mūsu euro banknotes simbolizē Eiropas tautu integrāciju, atvērtību un sadarbību. Dizaina elementi iezīmes un pretviltošanas elementi padara mūsu banknotes unikālas.

Izpētiet euro banknošu trīsdimensiju attēlus

Kādas priekšrocības eiropiešiem nodrošina euro?

Euro padara mūsu dzīvi vienkāršāku, atvieglojot cilvēkiem uzturēšanos, darbu un studijas ārvalstīs. Mēs ECB gādājam par euro drošību, lai jūs varētu maksimāli izmantot visas Eiropas piedāvātās priekšrocības.

Noskatieties video, kurā redzams, kā euro uzlabo jūsu dzīvi

Kā euro palīdz eiropiešiem veikt uzņēmējdarbību?

Eurozonas tautsaimniecības pamatā ir mazie un vidējie uzņēmumi. Vienotās valūtas izmantošana ļauj uzņēmumiem attīstīties, jo tā samazina izmaksas un riskus, kā arī veicina investīcijas.

Noskatieties video, kurā redzams, kādas priekšrocības euro sniedz mazajiem uzņēmumiem

Vai zinājāt?

Euro simbolā € redzamās divas paralēlās līnijas nozīmē stabilitāti.

Nākotnes banknotes

Mēs izstrādājam nākotnes banknotes, lai padarītu tās drošākas, ilgtspējīgākas un saistošākas visu vecumu un dzīves gājumu eiropiešiem. Uzziniet vairāk par dažādajiem šā procesa posmiem un to, kā jūs varat iesaistīties.

Uzziniet vairāk par mūsu plāniem attiecībā uz nākotnes banknotēm

Eurosistēmas skaidrās naudas stratēģija

Lai nodrošinātu jums iespēju brīvi izvēlēties skaidro naudu kā maksāšanas līdzekli gan šobrīd, gan arī nākotnē, ECB un eurozonas centrālās bankas īsteno piecus stratēģiskos mērķus. Mūsu stratēģija nodrošina, lai skaidrā nauda arī turpmāk būtu pieejama ikvienam un tiktu pieņemta kā konkurētspējīgs un uzticams maksāšanas un vērtību uzkrāšanas līdzeklis.

Mūsu stratēģiskie mērķi attiecībā uz skaidro naudu
SKAIDRĀS NAUDAS APSTRĀDĀTĀJIEM
Vai jūsu darbs saistīts ar skaidrās naudas apstrādi komercbankā, pasta nodaļā vai citā iestādē?
VAIRĀK PAR EURO

Sīkāk par jautājumiem, kas saistīti ar banknotēm

Dati par banknošu apgrozību

Mēs rūpīgi sekojam euro banknošu apgrozībai un pieprasījumam, lai euro banknotes vienmēr būtu jums pieejamas.

Banknošu un monētu apgrozības statistika

Euro starptautiskā loma

Euro ir viena no svarīgākajām valūtām pasaulē. Mēs sekojam euro izmantošanai ārpus eurozonas un sagatavojam pārskatus par to.

Lasiet mūsu jaunāko pārskatu
Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kā valstis var pievienoties eurozonai?

Visas šīs sadaļas lapas