Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Skaidrās naudas apstrādātājiem

Profesionālie skaidrās naudas apstrādātāji ir komercbankas, pasta nodaļas un citas organizācijas, kuras šķiro banknotes un laiž tās apgrozībā. To uzdevumos ietilpst banknošu un monētu pārbaude un viltojumu atklāšana.

Skaidrās naudas apstrāde

Nacionālās centrālās bankas veic banknošu iekārtu regulāru testēšanu, izmantojot apgrozībā visbiežāk sastopamo viltojumu paraugus. ECB publicē pārbaudi sekmīgi izturējušo iekārtu sarakstu, lai palīdzētu skaidrās naudas apstrādātājiem un mazumtirgotājiem izvēlēties iekārtas euro banknošu autentiskuma noteikšanai.

Pārbaudi izturējušo banknošu apstrādes iekārtu saraksts Pārbaudi izturējušo banknošu autentifikācijas iekārtu saraksts

Mācību materiāli

ECB sagatavojusi vairākus mācību līdzekļus, lai palīdzētu profesionāliem skaidrās naudas apstrādātājiem. Šie palīglīdzekļi iepazīstina ar pirmā un otrā izlaiduma euro banknošu pretviltošanas elementiem un izskaidro, kā var pārbaudīt banknošu autentiskumu.

E-mācību kurss "Zināšanas par banknotēm"Informatīvi bukleti skaidrās naudas apstrādātājiem Ko darīt ar aizdomīgu banknoti?
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

Visas šīs sadaļas lapas