Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Monētas

Euro monētu sēriju veido astoņu dažādu nominālvērtību monētas – 1 cents, 2 centi, 5 centi, 10 centu, 20 centu, 50 centu un 1 euro un 2 euro. Euro monētām ir kopīgā un nacionālā puse. Nacionālajā pusē norādīta emisijas valsts. Monētu kopīgās puses dizaina autors ir Beļģijas Karaliskās naudas kaltuves darbinieks Luks Luikss (Luc Luycx).

Uz tām attēlota Eiropas Savienība vai Eiropa, simbolizējot Eiropas Savienības vienotību. Uz 1 centa, 2 centu un 5 centu monētām attēlota Eiropa kopā ar Āfriku un Āziju uz zemeslodes.

Jūs varat izmantot jebkuru euro monētu visā euro zonā.

2 euro piemiņas monētas

Katra valsts gadā var emitēt divas piemiņas monētas. Šīm monētām ir tādas pašas īpašības, iezīmes un kopīgā puse kā parastajām 2 euro monētām. Taču uz to nacionālās puses ir atšķirīgs piemiņas motīvs. Kā piemiņas monētas var veidot tikai 2 euro monētas.

Tās ir likumīgs maksāšanas līdzeklis euro zonā. Tas nozīmē, ka šīs monētas var izmantot (un tās jāpieņem) tāpat kā visas pārējās euro monētas.

2 euro piemiņas monētas

Atbildība par monētām

Lai gan ECB pienākums ir apstiprināt euro monētu apjomu, ko euro zonas valstis drīkst emitēt, atbildība par monētām ir valstu kompetencē. Ja kāda euro zonas valsts vēlas emitēt monētas ar jaunu motīvu (piemēram, piemiņas monētas), tai jāinformē Eiropas Komisija. Eiropas Komisija šo informāciju publicē daudzvalodu izdevumā "Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis" (C sērija). Tas ir autoritatīvs avots, no kura ECB savā interneta vietnē atjaunina informāciju par euro monētām.

Jautājumus par euro monētām varat uzdot Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorātam.

Visas šīs sadaļas lapas