Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Banknošu ražotāju akreditācija

Euro banknošu atbilstības nodrošināšana augstākajiem standartiem

ECB pienākums ir nodrošināt euro banknošu kā maksāšanas līdzekļa integritāti, piemērojot visaugstākos ētikas, vides, veselības un darba drošības, drošības un kvalitātes standartus visos euro banknošu pētniecības un attīstības, dizaina izstrādes, ražošanas un piegādes posmos.

Tāpēc euro banknošu ražošanai jānorit atbilstoši konkrētiem rūpnieciskajiem standartiem, t. sk. ISO 9001, ISO 14001 un ISO 45001, un jāatbilst stingrām ētikas un drošības prasībām.

Euro materiālu ražotājiem jābūt akreditētiem

Arī uz euro materiālu un aizsargāto euro materiālu ražošanu attiecas ECB akreditācijas procedūra. Tikai akreditēti ražotāji var piedalīties iepirkumos un slēgt līgumus saistībā ar aizsargātām euro darbībām vai euro materiālu darbībām.

Akreditācijas procedūru nosacījumi noteikti Lēmumā ECB/2020/24, kas piemērojams ar 2021. gada 18. maiju, un grozīts ar Lēmumu ECB/2022/35, kurš piemērojams ar 2022. gada 16. novembri.

Akreditēto ražotāju darbības jomas

ECB var akreditēt ražotājus šādās darbības jomās:

  • Banknošu iespiešana
  • Banknošu papīra izgatavošana
  • Iespiedkrāsu ražošana
  • Hologrāfisku foliju izgatavošana
  • Banknošu pretviltošanas joslas izgatavošana
  • Citu aizsargāto materiālu izgatavošana

Plašāka informācija par ECB akreditācijas procedūrām

Sīkāku informāciju sk. mūsu speciālajā sadaļā "Bieži uzdotie jautājumi".

Ja apsverat iespēju veikt akreditāciju

Sūtiet e-pastu angļu valodā uz adresi QEHS.accreditation@ecb.europa.eu, sniedzot īsu jūsu ražoto produktu aprakstu (ne vairāk kā divas A4 lappuses). Mēs cenšamies sniegt atbildi mēneša laikā.

Drošas sarakstes nodrošināšanai mēs izmantojam PGP šifru. Lūdzu, lejuplādējiet PGP atslēgu kvalitātes, vides, veselības un drošības (QEHS ) akreditācijai, lai to izmantotu, pārsūtot sensitīvu informāciju.

Citas iespējas sadarbībai ar ECB

Ja vēlaties piedāvāt jaunus pretviltošanas elementus vai banknošu ražošanas vai apstrādes tehnoloģijas, sk. sadaļu par banknošu pētniecību un attīstību.

Visas šīs sadaļas lapas