Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Banknotų gamintojų akreditacija

Eurų banknotams taikomi griežčiausi standartai

ECB pareiga – eurų banknotų tyrimų, tobulinimo, kūrimo, gamybos ir tiekimo etapuose taikant griežčiausius etikos, aplinkosaugos, sveikatos, saugos, apsaugos ir kokybės standartus užtikrinti, kad eurai būtų patikima mokėjimo priemonė.

Todėl eurų banknotų gamybai taikomi specialūs standartai, tarp jų ISO 9001, ISO 14001 ir ISO 45001, bei griežti etikos ir apsaugos reikalavimai.

Eurų elementų gamintojai turi būti akredituoti

Eurų elementų ir saugotinų eurų elementų gamintojams taikoma ECB akreditacijos tvarka. Dalyvauti pirkimų konkursuose leidžiama tik akredituotiems gamintojams ir tik su tokiais gamintojais gali būti sudaromos sutartys dėl eurų elementų ir saugotinų eurų elementų gamybos.

Akreditavimo procedūrų sąlygos išdėstytos Sprendime ECB/2020/24, kuris taikomas nuo 2021 m. gegužės 18 d. ir kuris iš dalies pakeistas Sprendimu ECB/2022/35, taikomu nuo 2022 m. lapkričio 16 d.

Gamintojų veikla, kuri turi būti akredituojama

ECB gali akredituoti šią veiklą vykdančius gamintojus:

  • banknotų spausdinimo,
  • banknotų popieriaus gamybos,
  • spaustuvinių dažų gamybos,
  • holograminės folijos gamybos,
  • banknotų apsauginių siūlelių gamybos,
  • kitų saugotinų elementų gamybos.

Daugiau informacijos apie ECB akreditavimo tvarką

Daugiau informacijos pateikiama mūsų specialiame DUK puslapyje.

Jeigu ketinate kreiptis dėl akreditacijos

Atsiųskite el. laišką adresu QEHS.accreditation@ecb.europa.eu anglų kalba su trumpu jūsų gaminamų produktų aprašymu (ne ilgesniu nei dviejų A4 formato lapų). Stengiamės atsakyti per vieną mėnesį.

Siunčiamos informacijos konfidencialumui užtikrinti naudojamės PGP šifru. Jeigu siųsite informaciją, kurią norite apsaugoti, parsisiųskite šį PGP raktą QEHS akreditacijai.

Kitos bendradarbiavimo su ECB galimybės

Jeigu norite pasiūlyti naujų banknotų apsaugos priemonių ar naujų banknotų gamybos ir apdorojimo technologijų, skaitykite skyrelį Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra banknotų srityje.

Visi šios dalies puslapiai